ПоддержатьУкраїнська

На Житомирщині довірливих громадян шахраї ошукують за новими схемами

StopCor
StopCor

StopCor

На Житомирщині довірливих громадян шахраї ошукують за новими схемами

Вісім жителів Житомирщини за три дні добровільно віддали шахраям майже 40 тисяч гривень.

Про це повідомляє прес-служба поліції Житомирської області.

19-річний житель м. Бердичева передав свій планшет невідомому пасажиру таксі, отримавши телефонне повідомлення про зарахування коштів за гаджет. Але смс-ка була фейкова – грошей юнакові ніхто не перераховував.

"Одна з найбільш розповсюджених нинішніх схем шахрайств проводиться саме через смс-повідомлення - нібито з банківських установ. Насправді, використовуючи технічні можливості мобільних операторів, шахраї розсилають подібні повідомлення і жодними грошовими переказами вони не підтверджуються", – розповідає начальник Управління карного розшуку ГУНП Житомирської області Віктор Бугира.

Ще одна поширена схема: псевдопрацівник банку телефонує і просить назвати паролі або іншу конфіденційну інформацію. У такий спосіб невідомі ошукали 36-річну жительку м. Новограда-Волинського, з рахунку якої вони зняли 10 тисяч гривень. Її землячка теж повірила шахраям і добровільно перерахувала 3 тисячі 400 гривень, які нібито помилково були переказані на її рахунок. Подібні історії сталися з жительками Черняхова та Олевського району.

А потерпіла з Малинського району отримала смс-повідомлення про блокування банківської картки і зателефонувала за вказаним номером. У результаті з її рахунку зникли 11,5 тисяч гривень.

У Коростені шахраї вимагали у 47-річного жителя райцентру гроші за повернення його загублених документів, а крім того, у нього видурили ще 3 тисячі гривень – довірливий чоловік переказав їх на вказаний номер мобільного телефону.

Нині за всіма цими фактами розпочаті кримінальні провадження за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Поліцейські проводять заходи для встановлення осіб шахраїв.

Другие новости