ПоддержатьУкраїнська

Насіров: в Україні має бути до двадцяти мільйонів людей, які платять податки

StopCor
StopCor

StopCor

Насіров: в Україні має бути до двадцяти мільйонів людей, які платять податки

За підсумками поточного року, кількість громадян України, які отримують зарплату і відраховують з неї податок, склала приблизно десять з половиною мільйонів чоловік.

Це майже в два рази менше, ніж повинно бути, заявив керівник Державної фіскальної служби (ДФС) Роман Насіров.

За його словами, в інших державах, зокрема в країнах-членах Європейського союзу, в середньому податки платить приблизно половина населення країни. Виходячи з цього, в Україні має бути приблизно до двадцяти мільйонів працюючих людей, які платять податки, заявив Насіров в ході селекторної наради в столиці України, 29 грудня.

Керівник фіскальної служби зазначив, що зі згадуваних десяти з половиною мільйонів українців тридцять-сорок відсотків отримували мінімальну заробітну плату на рівні поточного року - 1600 грн.

"Це вкрай неприпустимо. Ще гірше, коли керівники ставили собі мінімальну зарплату - це нереально, нечесно, не відповідає дійсності", - підкреслив він.

Також Насіров заявив про необхідність боротьби місцевих органів влади з такою ситуацією, оскільки податок на доходи фізичних осіб формує більша частина їх доходів.

У 2016 році за допомогою політики децентралізації доходи місцевих бюджетів збільшаться з дев'яноста мільярдів гривень до 140-145, додав Насіров. Податок на доходи фізосіб досягне 77-78 млрд грн. За його словами, наступне підвищення мінімальної зарплати (з 1 січня) дасть можливість збільшити доходи місцевих бюджетів на один-два мільярди гривень в місяць.

Нагадаємо, Микола Азаров заявив, що "кастрюлеголовим" українцям "вішають на вуха локшину" про макростабільність, якої немає. Так, він звинуватив в цьому київські ЗМІ.

Другие новости