ПоддержатьУкраїнська

Навчанням іноземців на Харківщині опікуватиметься міжвідомча робоча група: підсумки круглого столу

Наталья Полынкова
Наталья Полынкова

Региональный редактор

Навчанням іноземців на Харківщині опікуватиметься міжвідомча робоча група: підсумки круглого столу

12 жовтня у Харкові відбулося засідання круглого столу, ініційованого Громрадою при Харківській облдержадміністрації. Захід присвячений проблемам організації навчання іноземних студентів, а також захисту їхніх прав в Україні. Представники громадськості разом із правоохоронцями домовилися створити міжвідомчу робочу групу для покращення умов навчання іноземців на Харківщині.

У Харкові за круглим столом обговорили проблеми організації навчання іноземців в регіоні Фото: СтопКор

Організація приїзду, перебування та навчання іноземців на Харківщині – основна тема круглого столу, що відбувся 12 жовтня у харківському медіацентрі "Час". Круглий стіл за участі правоохоронців, фірм-контрактерів, представників організацій, відповідальних за іноземних студентів, проведений за ініціативи Громадської ради при ХОДА. Метою круглого столу було напрацювання механізмів забезпечення комфортніших умов перебування та навчання іноземних студентів у найбільш студентському місті Україні – Харкові.

Про це розповів член Громради при ХОДА та керівник Харківського регіонального відокремленого підрозділу ВГО "Стоп корупції" Сергій Усов.

Серед учасників дискусії — керівник Харківського прикордонного загону ДПСУ Олексій Марченко, заступник начальника управління міграційної поліції ГУНП в Харківській області Володимир Шаповал, керівники Східного регіонального управління ДПСУ Михайло Вініченко та Олександр Бутенко, начальник відділу превенції ХРУП3 Олексій Морозіков, голова ГО "Союз робітників сфери безпеки", член Громадської ради при ХОДА Володимир Косенко, Голова об‘єднання казахів "Бірлік" Макка Каражанова, правозахисник Дмитро Тимошенко, заступник голови комітету законності та правопорядку, ТРО та мобілізації громадської ради при ХОДА й очільник Харківського регіонального підрозділу ВГО "Стоп корупції" Сергій Усов, представники фірм-контрактерів, що займаються організацією навчання іноземців в Україні.

Захід покликаний сприяти покращенню іміджу Харкова та України у міжнародному просторі.

Питання, які обговорили учасники, стосувалися впровадження єдиної міжвідомчої інформаційної системи МОНУ; забезпечення якісної правоохоронної діяльності стосовно іноземних студентів; захисту прав іноземних студентів у вищих навчальних закладах; правомірної поведінки фірм-контрактерів тощо.

Представниця ДП "Український державний центр міжнародної освіти" Катерина Вебрик на прямому включенні в онлайн-режимі розповіла учасникам дискусії про впровадження нової інформаційної системи для іноземних абітурієнтів. Єдина електронна система має на меті зниження корупційних ризиків та спрощення системи отримання запрошень, приїзду та перебування іноземних студентів в Україні.

Начальник відділу превенції Харківського райуправління поліції Олексій Морозіков порушив питання необхідності створення умов для ефективного захисту прав іноземців, а також налагодження роботи із попередження злочинності серед іноземних студентів. Правоохоронні органи мають у співпраці із вищими навчальними закладами більш активно проводити роз’яснювальну роботу серед іноземців щодо прав і свобод в Україні, а також обов’язків, які держава покладає на громадян інших країн, що перебувають в Україні на навчанні.

Також з’ясувалося, що іноземці стикаються з забороною в’їзду до України через заборгованості за адміністративними штрафами.

"Державна виконавча служба передає адмінпротоколи до суду, і іноземців просто не пускають в Україну через несплачені штрафи. Причому через необізнаність дізнатися про заборону в’їзду іноземець може лише на кордоні, коли вже прилетів в Україну, скажімо, з Африки. Звичайно, така система дуже незручна, її потрібно змінювати", — зазначив представник "Стоп корупції" Сергій Усов.

Він зазначив, що учасники круглого столу домовилися створити міжвідомчу робочу групу за участі представників правоохоронної системи, ДВС та громадськості для ефективного контролю та комунікації з усіх питань стосовно організації навчання іноземців в Україні. Робоча група у тому числі ініціюватиме законодавчі ініціативи для покращення системи надання навчальних послуг іноземцям.

Нагадаємо:

Як повідомляв "СтопКор", 12 серпня відбулася велика нарада в Ізюмській РДА за участі районної влади, правоохоронців і громадськості. Ініціаторами зібрання виступили комітет законності та порядку, ТРО та мобілізації громадської ради при Харківській облдержадміністрації, а також регіональна комісія боротьби з корупцією в правоохоронних органах Харківщини. Обговорили низку гострих питань, домовилися про системну оперативну комунікацію між посадовцями та активістами.

Другие новости