ПоддержатьУкраїнська

Правду не приховати : напад на "СтопКор" на "Нібулоні" покажуть на українських телеканалах

StopCor
StopCor

StopCor

Правду не приховати : напад на 'СтопКор' на 'Нібулоні' покажуть на українських телеканалах

Команда «СтопКору» віддає права на показ своєї програми із сюжетом про напад на знімальну групу проекту на філії ТОВ СП «Нібулон» всім телеканалам, які вважатимуть за необхідне приділити більшу увагу цьому ганебному випадку.

https://youtu.be/bFWJgO5jZQU

Творчий колектив просить колег надати цій історії максимального розголосу та показати усі деталі цього інциденту. Про це йдеться у тексті звернення, яке «СтопКор» поширить серед медійників. Автори наголошують, що перешкоджання професійній журналістській діяльності – неприпустиме і має бути покаране за усією суворістю законів України.

«Колеги, звертаємося до Вас щодо обурливого факту застосування заходів фізичного насилля стосовно журналіста та відеооператора проекту «Стоп Корупції».

Так, 11.09.2018 р. близько 17 години журналіст «Стоп Корупції» Христина Кришиха та відеооператор Олександр Полодюк приїхали в рамках журналістського розслідування з усіма необхідними документами до селища Лідіївка Миколаївської області. А саме до ДП «Лідіївське» філії ТОВ СП «Нібулон», яке очолює пан Д. Шейк.

Правду не приховати : напад на ''СтопКор'' на ''Нібулоні'' покажуть на українських телеканалах

Після спроб взяти інтерв’ю в очільника журналіст Кришиха Христина зіштовхнулась з агресивною реакцією чоловіка, який уникав питання, а потім застосував до журналіста та відеооператора заходи фізичного насилля. Також слід зазначити, що відеооператору «СтопКору» Олександру Полодюку пошкодили відеокамеру і телефон.

Правду не приховати : напад на ''СтопКор'' на ''Нібулоні'' покажуть на українських телеканалах

Після цього інциденту на місце події журналісти викликали поліцію та написали відповідні заяви. А саме повідомлення про вчинення кримінального правопорушення стосовно журналіста під час виконання ним службових обов’язків, що підпадає під кваліфікацію ст. 171 Кримінального кодексу України – умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

Потім знімальну групу та поліцію почали блокувати на території підприємства агресивно налаштовані молодики, які поводилися неадекватно та девіантно.

Згодом на місце прибула друга група правоохоронців, яку теж заблокували.

Так, працівників правоохоронних органів та знімальну групу «Стоп Кору», які були налякані цим зухвальством, протягом 6 годин утримували силоміць на території ДП «Лідіївське» філії ТОВ СП «Нібулон».

Слід зазначити, що попередньо за знімальною групою «Стоп Кору» слідкували невідомі люди, що було неодноразово зафіксовано.

Колектив «СтопКору» підтримує колег та наголошує на неприпустимості перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. Впевнені, що усі особи, причетні до нападу на нашу знімальну групу, будуть встановлені та покарані.

Ми висловлюємо щире та глибоке занепокоєння, адже у зв’язку із фактами переслідування журналістів і випадками фізичної розправи редакція стурбована та боїться за життя і здоров’я своїх працівників.

Наголошуємо, що діяльність ЗМІ є дуже важливою в нашій державі, адже дає можливість правдиво висвітлювати суспільно значимі питання, а це є необхідною ознакою існування демократичного суспільства.

Здійснюючи інформативну діяльність, джерела інформації, на жаль, часто зіштовхуються з персональними ризиками. Ми дуже сподіваємося на те, що журналісти в Україні будуть захищені.

Відповідно до статті 34 Конституції України кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне висловлення своїх поглядів і переконань.

Кожен журналіст має право:

- Вільно отримувати, використовувати, поширювати (публікувати) та зберігати інформацію.

- Вільно відвідувати приміщення суб’єктів владних повноважень та відкриті події, які вони організують.

Цікавою є деталь щодо акредитації: за законом, державні установи можуть акредитувати журналістів для полегшення здійснення ними професійної діяльності, проте у разі відсутності акредитації ніхто не може заборонити журналісту виконувати свою роботу і без неї.

- Журналіст може (від себе додамо – повинен – для власної ж безпеки) записувати усе, що потім може підтвердити правдивість викладених ним у статті фактів. Для цього можуть бути використані будь-які технічні засоби», – ідеться у документі.

Другие новости