ПоддержатьУкраїнська

Правозахисниця звинуватила українського військового в убивстві дитини на Донбасі

StopCor
StopCor

StopCor

Правозахисниця звинуватила українського військового в убивстві дитини на Донбасі

Поблизу лінії розмежування на Донбасі стався трагічний інцидент за участю українського військовослужбовця і малолітнього, що призвело до смерті останнього.

Про це повідомила правозахисниця Української Гельсінської групи Марія Ципящук, новину передає "Преса України".

У зоні АТО загибель цивільних не завжди відбувається під обстрілами. Іноді вона є результатом нещасних випадків. Таких інцидентів зафіксовано мало, каже Ципящук, проте все ж вони відбуваються, і ніхто це не може проконтролювати.

"Наприклад, коли дитину вбили прямо в будинку через необережне поводження зі зброєю одного з військовослужбовців – за попередньою версією, зараз не розслідується", – розповіла правозахисниця в інтерв'ю одному з українських видань.

Вона не уточнила, коли сталася трагедія. Також Ципящук не згадала імена жертви та військовослужбовця, який так необережно повівся зі своєю зброєю.

Крім того, вона оцінила стан із захистом прав людини в регіоні. Зокрема, відзвітувала про візити в прифронтові селища Чермалик, Новотроїцьке, Павлопіль і Гранітне, де представники Української Гельсінської групи побували з колегами з Харківської правозахисної групи.

Ципящук стверджує, що вони спостерігали там порушення прав дітей. Як приклад наводить ситуацію в Гранітному: учні з підконтрольної "ДНР" частини населеного пункту відвідують школу, яка знаходиться на підконтрольній Києву. Тобто, зазначила правозахисниця, діти щодня бачать зброю і солдатів, адже минають блокпости.

Нагадаємо, моніторингова місія управління Верховного комісара ООН з прав людини оприлюднила звіт. У ньому наголошується, що є випадки сексуального насильства в Україні. Вони мають відношення до боїв, які тривають на окупованому Донбасі й пов'язані з анексією Криму.

Другие новости