ПоддержатьУкраїнська

Прем'єре, допоможи Одеському медуніверситету: колектив захопленого вишу звернувся до Гончарука

StopCor
StopCor

StopCor

Прем'єре, допоможи Одеському медуніверситету: колектив захопленого вишу звернувся до Гончарука

Захоплений ректорат, заблоковані рахунки та пів року без стипендій і зарплат. Студенти й викладацький колектив Одеського університету звернулися за допомогою до Голови Уряду України Олексія Гончарука. 

 Колектив захопленого вишу звернувся до Олексія Гончарука

У своєму зверненні зазначили, що через незаконні дії попередньої очільниці МОЗу Уляни Супрун навчальний заклад опинився у руках рейдерів.

"Посаду ректора фактично продали. І це попри те, що ця посада виборна, за кандидатуру очільника ОНМедУ голосують студенти й викладачі, а МОЗ лише погоджує обраного на конкурсі ректора.

У випадку з ОНМедУ МОЗ призначав своїх виконувачів обов'язків. Спочатку це був Аймедов, а потім колишня співробітниця Міністерства охорони здоров'я Владлена Дубініна. У зверненні колектив згадує про регулярні рейдерські атаки з боку Аймедова і Дубініної. А також про спроби тиску й залякування колективу і студентів", – зазначають активісти ГО "Стоп корупції", які з самого початку слідкують за конфліктом навколо ОНМедУ.

Прем'єре, допоможи Одеському медуніверситету: колектив захопленого вишу звернувся до Гончарука

Примітно, що відповідно до Закону "про освіту", навчальний заклад має право на автономію і самоврядування. І згідно з нормами закону, колектив обрав виконувачем обов'язків ректора Сухіна.

"Утім, на переконання колективу, МОЗ вирішив по суті фізичного знищити навчальний заклад. В ОНМедУ заблоковані рахунки, викладачі понад пів року без зарплат, студенти без стипендій. Заклад освіти не може оплачувати навіть комунальні послуги", – додають активісти.

Нагадаємо, влітку 2018 року МОЗ звільнив із посади ректора ОНМедУ Валерія Запорожана.

Тоді почали рейдерські атаки й силове захоплення навчального закладу.

Зазначимо, що днями колектив і викладачі Одеського медичного університету приїздили до Києва і провели акцію під МОЗом із закликом до міністра Зоряни Скалецької втрутитись у ситуацію і "не бути як Уляна Супрун".

Другие новости