ПоддержатьУкраїнська

Снєгирьов про перемовини з Росією: Кремль намагається представити загарбницьку війну внутрішнім конфліктом

StopCor
StopCor

StopCor

Снєгирьов про перемовини з Росією: Кремль намагається представити загарбницьку війну внутрішнім конфліктом

Перемовини з Росією? Виступаючи 1 грудня перед Верховною Радою, Президент Володимир Зеленський наголосив на тому, що зупинити війну на Сході України без прямого діалогу з країною-агресором – неможливо. Натомість Росія прагне посадити за переговорний стіл з офіційним Києвом представників терористів і вивести себе за рамки процесу, зазначає воєнний експерт, співголова ГІ «Права справа» Дмитро Снєгирьов.

 Дмитро Снєгирьов про перемовини з Росією Фото: скриншот

За квазіутвореннями на окупованих територіях Донеччини та Луганщини стоїть Росія. Відповідно, без прямих перемовин із нею будь-яке врегулювання за участі російських військових неможливо. Тому діалогу з Кремлем, щоб зупинити російсько-українську війну, не уникнути, вважає голова ГІ «Права справа» Дмитро Снєгирьов.

Перемовини з Росією є необхідністю.

Про це експерт заявив у середу, 1 грудня, в ефірі Українського радіо.

«Ведучи прямі переговори з Росією, ми відсікаємо можливість де-юре і де-факто визнання терористів. Власне, в цьому і полягає план Росії. Не випадкова заява Пєскова про те, що Україні треба врегульовувати внутрішній громадянський конфлікт.

Росія хоче посадити за стіл перемовин безпосередньо Київ, Луганськ та Донецьк і таким чином вивести себе за рамки перемовного процесу. Невипадково Росія позиціює себе як посередника, а не як учасника конфлікту. Натомість зміна цієї парадигми, а саме безпосередні перемовини з Росією, підкреслять її статус учасника військового конфлікту», – зауважив аналітик.

 Росія доставила нову партію зброї на окуповані нею території Фото: Ministry of Defence

Він також зауважив, що Росія не позиціює себе як сторону конфлікту.

«Головним є ті червоні лінії, які встановив Кремль. Перша червона лінія – відсутність діалогу щодо звільнення Криму. Росія вважає загарбаний нею Крим частиною Росії, федеральним округом. Відповідно, будь-які розмови з приводу деокупації та звільнення Криму виносяться за дужки перемовин. До речі, у сьогоднішньому посланні Президента прозвучала теза про те, що Кримська платформа отримає статус міжнародної організації. Це – чи не вперше за 8 років, коли питання деокупації Криму повернуто на подібний міжнародний рівень.

Друга червона лінія — наполягання Росії на перемовинах між Києвом, Луганськом та Донецьком. Кремль намагається представити загарбницьку війну внутрішнім конфліктом. Я хотів би звернутися до Президента з планом повернення Росії в перемовний процес. На мою думку, указом Президента варто помилувати двох уже засуджених учасників незаконних формувань — літніх людей чи жінок — і без попередніх умов безпосередньо передати їх Росії, ламаючи тим самим тези Росії про обмін як про гуманітарний жест доброї волі з боку саме Росії», – додав співголова ГІ «Права справа».

На думку пана Дмитра, Україні слід переходити від оборонної тактики, яку вона демонструвала останніми роками, до наступальної.

«Недарма Лавров зауважив, що за останні два роки Україна стала нахабніше поводитися щодо Росії. Для мене це визнання того, що Росія починає нервувати, здавати позиції та намагається розхитати ситуацію не тільки ззовні, а й ізсередини України. Українцям необхідно об'єднатися перед загрозою зовнішньої інтервенції. Україна має продемонструвати, що бореться за повернення окупованих територій і відновлення повного суверенітету над ними», – наголосив Снєгирьов.

Другие новости