ПоддержатьУкраїнська

Сотні голодних заводчан влаштували мітинг в окупованому Алчевську через затримку зарплат

StopCor
StopCor

StopCor

Сотні голодних заводчан влаштували мітинг в окупованому Алчевську через затримку зарплат

26 березня об 11:00 сотні співробітників ПАТ "Дніпровський металургійний комбінат" з дружинами й дітьми вийшли на мітинг через велику затримку з виплатою зарплати. Місцеві жителі скаржилися, що у них немає коштів ні на харчові продукти, ні на оплату комунальних послуг, оскільки зарплату вони не отримували вже три місяці.

Остання виплата була 7 березня в розмірі 75% зарплати за січень. Як повідомляється в місцевих пабліках Алчевська в "ВК", спочатку заводчани прийшли до профспілки "Металургів", яку очолює Олег Нагорний. Але, за словами мітингувальників, глава профспілки не тільки відмовився їх приймати, а й чомусь забарикадувався в будівлі, передає "Діалог.UA".

Сотні голодних заводчан влаштували мітинг в окупованому Алчевську через затримку зарплат

Після невдалої спроби переговорів заводчани пішли до голови профспілки "Металістів" Миколи Колючого. Він запропонував вимагати від інвестора відставки нинішнього генерального директора ПАТ "Дніпровський меткомбінат". Потім протестувальники рушили до будівлі заводоуправління і зажадали зустрічі з керівництвом або фінансовим директором. До моменту приходу мітингувальників вхід в будівлю перекрили люди в камуфляжній формі. Вони забороняли журналістам знімати акцію протесту та ігнорували вимоги представитися. У відповідь на вимоги маніфестантів їм запропонували переговори з технічним директором. Заводчани відмовилися від цього варіанту. Весь цей час охоронці знімали на відео учасників акції протесту і ховали обличчя, коли їх намагалися зняти журналісти.

Сотні голодних заводчан влаштували мітинг в окупованому Алчевську через затримку зарплат

Трохи пізніше до будівлі під'їхали два автомобілі з п'ятьма співробітниками поліції, екіпірованими бронежилетами та автоматами. За їх словами, в поліцію надійшов анонімний дзвінок про мітинг навпроти заводоуправління. Після з'ясування деталей поліцейські сказали, що напишуть рапорт про те, що відбувається, без складання адміністративних протоколів. До 15:00 мітингувальники поступово стали розходитися, так нічого і не дізнавшись про свою зарплату. На 16:00 до решти активістам так ніхто і не вийшов.

Сьогодні, 27 березня, о 15:00 заводчани знову мають намір прийти до свого керівництва. Тим часом жителі Алчевська пишуть петиції на ім'я президента РФ з вимогою врятувати ще один завод, який не зупинявся навіть під час Другої світової війни. Поки ДМК працює п'ять днів на тиждень. Працівники впевнені, що міняти їх графік керівництво не стане: є ризик, що після скорочення робочих годин багато фахівців поїдуть на заробітки в інші міста.

14 лютого стало відомо, що в окупованому Алчевську зупинений металургійний комбінат. За словами нардепа Семена Семенченка, це підприємство останні сім років не платило податки в бюджет України.

Другие новости