ПоддержатьУкраїнська

Стало відомо, хто і коли отримає карантинні виплати для ФОП

StopCor
StopCor

StopCor

Стало відомо, хто і коли отримає карантинні виплати для ФОП

Українська влада вирішила відновити компенсації фізичним особам-підприємцям (ФОП) і найманим працівникам, які постраждали від карантину. З держбюджету виділять по 8 тисяч гривень, а додаткові гроші можуть бути виплачені за рішенням місцевої влади. Як повідомляє "РБК-Україна", виплати почнуться через 10 днів після підписання президентом і набуття законом чинності, передає "UA.NEWS".

 Фото: news.dtkt.ua

Таким чином, ФОП і наймані працівники зможуть отримати гроші з середини квітня. Для подачі заяви у встановлений термін – 30 днів після початку посиленого карантину (попадання регіону в "червону" зону). При цьому програма розрахована на весь 2021 рік, і якщо область потрапить в "червону" зону пізніше, то виплати почнуться з цього моменту.

Компенсація направляється ФОПам і найманим працівникам, чий вигляд основної діяльності визначено Кабінетом міністрів. Після набуття чинності закону Кабмін окремою постановою встановить перелік видів діяльності для виплат. У минулому році в цей список потрапили підприємства громадського харчування, торгівля непродовольчими товарами, сфера розваг з певними кодами ЗЕД.

Заявки потрібно буде подавати через додаток "Дії". Система автоматично буде відсівати тих, хто не проходить по основному критерію для отримання грошей – коду діяльності ФОП або підприємства найманого працівника. Після проходження процедури кошти надійдуть на рахунок ФОП або на банківський рахунок найманого працівника.

У законопроекті прописані категорії, які не підпадають під дію програми. В першу чергу, це ті, чий основний вид діяльності входить до переліку Кабміну. Крім того, повинні бути сплачені всі податки за останній квартал. Для найманих працівників також встановлено рівень зарплати, при якому компенсації не виплачуються – 30 тисяч гривень на місяць.

Законопроектом встановлено, що компенсації виплачуються за рахунок коштів державного бюджету України – у розмірі 8 тисяч гривень; за рахунок коштів місцевого бюджету – у розмірі, визначеному рішенням органу місцевого самоврядування.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, в Україні зафіксовано понад 17 тисяч нових випадків COVID-19.

Другие новости