ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" допоміг жителям столичного гуртожитку відстояти своє житло

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' допоміг жителям столичного гуртожитку відстояти своє житло

Київський апеляційний адміністративний суд скасував рішення нотаріуса щодо відведення другого поверху гуртожитку ДП "Автомобіліст" по вулиці Виборзькій, 75/79 у Києві під технічні приміщення. Через зміну статусу житлового фонду на нежитловий півтисячі осіб могли залишити без житла. Після вердикту суддів мешканці зможуть приватизувати свої кімнати.

Деталі справи повідомили активісти "Стоп корупції".

''СтопКор'' допоміг жителям столичного гуртожитку відстояти своє житло

"У нас перемога. Суд скасував рішення нотаріуса щодо відведення другого поверху гуртожитку на вул. Виборзькій під технічні приміщення. Тим самим скасував рішення першої інстанції. Раніше будівлю гуртожитку незаконно поділили на 4 частини, житлову та 3 віднесли начебто до нежитлового фонду. Потім їх продали та планували виселити людей. Сьогоднішнє рішення суду встановило справедливість, гуртожиток повернув свій статус, тепер його зможуть передати на баланс місту, а жителі зможуть приватизувати кімнати, у яких із сім'ями прожили багато років", – розповіли деталі із зали суду активісти "Стоп корупції".

''СтопКор'' допоміг жителям столичного гуртожитку відстояти своє житло

Нагадаємо, раніше активісти "Стоп корупції" зупинили спробу забудовника змусити мешканців гуртожитку на Виборзькій підписати договори про оренду кімнат, у яких люди проживають по 20 років. Незаконні дії представники будівельної компанії намагались провернути у Солом'янській районній адміністрації. Подробиці справи нагадав правозахисник "Стоп корупції" Ігор Бондарчук.

''СтопКор'' допоміг жителям столичного гуртожитку відстояти своє житло

"Жителі гуртожитку ДП "Автомобіліст" повідомили нам, що їх запросили на так звані збори у районну адміністрацію. Там же були присутні представники забудовника, який, за даними людей, хоче звести на місці гуртожитку висотку. На зустріч сторони запросив заступник керівника відділу з питань житлово-комунального господарства. У ході спілкування мешканців гуртожитку запевнили, що іншого варіанту, окрім як підписати договір про оренду квадратних метрів із будівельною кампанією, у них немає.

У цей момент до зали й зайшли правозахисники "Стоп корупції". На наші запитання про те, що відбувається і чому представники адміністрації беруть участь у фактичному залякуванні та примусі людей, ми не отримали відповіді. Чиновники одразу повтікали", – повідомив правозахисник "Стоп корупції" Ігор Бондарчук.

''СтопКор'' допоміг жителям столичного гуртожитку відстояти своє житло

Додамо, у жовтні 2016 року активісти "Стоп корупції" зупинили незаконні дії з боку зловмисників, які називають себе новими власниками гуртожитку, що перебуває на балансі ДП "Автомобіліст". Рейдери захопили будівлю по вулиці Виборзькій, 75/79 поставили на охороні своїх людей та перекрили вхід до бойлерної, де знаходиться вентиль опалення.

"Тоді рейдери під виглядом нового власника захопили гуртожиток та намагались вижити людей. До слова, у будівлі мешкає 450 осіб, 60 з них – діти. Спочатку зловмисники нав'язували їм кабальні умови проживання і пропонували їм сплачувати по 2-3 тисячі гривень щомісяця. Для більшості сімей це не підйомні гроші. Потім відключили опалення та закрили доступ до бойлерної. Правоохоронці, яких викликали на місце події, нічого не змогли вдіяти і ніяк не зарадили у ситуації. Нам разом із правозахисниками Ігорем Бондарчуком та Романом Литвином вдалося вигнати самозванців та їхніх тітушок з гуртожитку, відкрити бойлерну та увімкнути опалення", – нагадав журналіст "СтопКору" Сергій Медяник.

''СтопКор'' допоміг жителям столичного гуртожитку відстояти своє житло

За словами людей, рейдери давно намагаються їх відселити з гуртожитку, мешканці розуміють, що будь-якої миті можуть опинитись просто неба.

"Місцеві зазначають, що тут же на Виборзькій уже заклали фундамент нової висотки, а гуртожиток стоїть на заваді забудови. На нашу думку, люди, які представляються новими власниками, підробили документи, підкупили суддів та нотаріуса й отримали документи на майно. Проте наразі діє мораторій про продаж гуртожитків, отож дії зловмисників – рейдерство", додав журналіст.

Другие новости