ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" слідкував за справою мешканців столичного гуртожитку

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' слідкував за справою мешканців столичного гуртожитку

Активісти "Стоп корупції" взяли участь у судовому засіданні у справі жителів гуртожитку МВС по вулиці Виборзькій у Києві. Слухання проходило в Окружному адміністративному суді столиці. Подробиці повідомили активісти проекту.

"Відповідач не з'явився, суд оголосив перерву і віддав повістку представнику ДП "Автомобіліст" для того, щоб її передали керівнику підприємства. Судове засідання перенесли на 4 липня 9:25", – зазначили активісти "Стоп корупції", які слідкували за процесом.

''СтопКор'' слідкував за справою мешканців столичного гуртожитку

Нагадаємо, раніше активісти "Стоп корупції" зупинили спробу забудовника змусити мешканців гуртожитку на Виборзькій підписати договори про оренду кімнат, у яких люди проживають по 20 років. Незаконні дії представники будівельної компанії намагались провернути у Солом'янській районній адміністрації. Подробиці справи нагадав правозахисник "Стоп корупції" Ігор Бондарчук.

''СтопКор'' слідкував за справою мешканців столичного гуртожитку

"Жителі гуртожитку ДП "Автомобіліст" повідомили нам, що їх запросили на так звані збори у районну адміністрацію. Там же були присутні представники забудовника, який, за даними людей, хоче звести на місці гуртожитку висотку. На зустріч сторони запросив заступник керівника відділу з питань житлово-комунального господарства. У ході спілкування мешканців гуртожитку запевнили, що іншого варіанту, окрім як підписати договір про оренду квадратних метрів із будівельною кампанією, у них немає.

''СтопКор'' слідкував за справою мешканців столичного гуртожитку

У цей момент до зали й зайшли правозахисники "Стоп корупції". На наші запитання про те, що відбувається і чому представники адміністрації беруть участь у фактичному залякуванні та примусі людей, ми не отримали відповіді. Чиновники одразу повтікали", – повідомив правозахисник "Стоп корупції" Ігор Бондарчук.

Додамо, у жовтні 2016 року активісти "Стоп корупції" зупинили незаконні дії з боку зловмисників, які називають себе новими власниками гуртожитку, що перебуває на балансі ДП "Автомобіліст". Рейдери захопили будівлю по вулиці Виборзькій, 75/79 поставили на охороні своїх людей та перекрили вхід до бойлерної, де знаходиться вентиль опалення.

''СтопКор'' слідкував за справою мешканців столичного гуртожитку

"Тоді рейдери під виглядом нового власника захопили гуртожиток та намагались вижити людей. До слова, у будівлі мешкає 450 осіб, 60 з них діти. Спочатку зловмисники нав'язували їм кабальні умови проживання і пропонували їм сплачувати по 2-3 тисячі гривень щомісяця. Для більшості сімей – це не підйомні гроші. Потім відключили опалення та закрили доступ до бойлерної. Правоохоронці, яких викликали на місце події, нічого не змогли вдіяти й ніяк не зарадили у ситуації. Нам разом із правозахисниками Ігорем Бондарчуком та Романом Литвином вдалось вигнати самозванців та їхніх тітушок з гуртожитку, відкрити бойлерну та включити опалення", – нагадав журналіст "СтопКору" Сергій Медяник.

За словами людей, рейдери давно намагаються їх відселити з гуртожитку, мешканці розуміють, що будь-якої миті можуть опинитись просто неба.

"Місцеві зазначають, що тут же на Виборзькій уже заклали фундамент нової висотки, а гуртожиток стоїть на заваді забудови. На нашу думку, люди, які представляються новими власниками, підробили документи, підкупили суддів та нотаріуса й отримали документи на майно. Проте наразі діє мораторій на продаж гуртожитків, отож дії зловмисників – рейдерство", – додав журналіст.

Другие новости