ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" закликав керівництво Мін'юсту захистити Єдиний держреєстр від рейдерів

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' закликав керівництво Мін'юсту захистити Єдиний держреєстр від рейдерів

Активісти "Стоп корупції" вийшли на акцію протесту під стіни Міністерства юстиції. Представники проекту закликають керівництво відомства захистити єдиний державний реєстр від рейдерів, які за змовою з державними реєстраторами вносять відомості у систему, змінюють власників підприємств та захоплюють бізнес. Подробиці повідомили організатори акції. 

''СтопКор'' закликав керівництво Мін'юсту захистити Єдиний держреєстр від рейдерів

"Ми все частіше зіштовхуємося з фактами рейдерства. Найпоширеніший спосіб класичного рейдерства – це зміна інформації про власника у єдиному державному реєстрі. Через те, що доступ або ключ до системи ЄДР отримала велика кількість реєстраторів, кожен з них має можливість на чиєсь злочинне "замовлення" внести будь-які зміни.

Уявіть собі – прокидаєтесь Ви зранку, а ваша квартира вже не ваша. Бо реєстратор-перевертень, користуючись службовим доступом до системи, вніс зміни вночі й тепер право власності набув якийсь донецький бізнесмен. Таким чином у системі ЄДР може бути спричинений хаос, а Україну можна перетворити на ДНР з неконтрольованим бандитським "віджимом" підприємств, майна, квартир та машин!", – зазначили організатори акції зі "Стоп корупції".

''СтопКор'' закликав керівництво Мін'юсту захистити Єдиний держреєстр від рейдерів

Активісти проекту у ході заходу оприлюднили чорний список державних реєстраторів та озвучили випадки захоплення майна та бізнесу через дії продажних чиновників.

"Громадськості вже відомо про кілька таких випадків. Державний реєстратор Олексій Шейк-Сейкін сидить у Києві та вважається працівником столичної філії комунального підприємства – Увага! – Мирнопільської сільської ради! Вас не дивує, навіщо сільській раді з Одещини відкривати у столиці філіали свого комунального підприємства?

Так ось, цей державний реєстратор торгує своїм доступом до ЄДР по повній програмі.

''СтопКор'' закликав керівництво Мін'юсту захистити Єдиний держреєстр від рейдерів

ШЕЙК-СЕЙКІН на основі Ухвали, якої не існує в природі, вніс зміни до ЄДР щодо власників та керівників ПСП "Троянівське". В результаті за ніч земельні паї сільгосппідприємства раптом опинились у власності мешканця Донецької області.

На підставі проведеної реєстраційної дії  з 26 вересня 2017 року єдиним учасником ПСП "Троянівське", якому належить частка в розмірі 100 %  в статутному капіталі підприємства, став ПЕТРОВСЬКИЙ МАКСИМ ІВАНОВИЧ – мешканець Куйбишевського району Донецька.

Що це? РЕЙДЕРСТВО І СЕПАРАТИЗМ ОДНОЧАСНО???

Також, 26 вересня 2017 року згаданим вище працівником філії комунального підприємства Мирнопільської сільської ради "Результат" у м. Києві були проведені реєстраційні дії по внесенню змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах, відповідно до яких було змінено керівника підприємства.

''СтопКор'' закликав керівництво Мін'юсту захистити Єдиний держреєстр від рейдерів

На ранок співробітники підприємства зі здивуванням зрозуміли, що вони позбавлені доступу до документів ПСП, а пайовики позбавлені своїх паїв на користь невідомого "донецького".

Та це не єдиний випадок раптової зміни власників підприємства.

Ще одне підприємство – ПАТ СГП "Шубківське" – з легкої руки ШЕЙК-СЕЙКІНА несподівано "позбавляється" усіх акціонерів. Тут реєстратор-рейдер зробив майже неможливе – зайшов в систему і повикидав усіх власників акцій приватного акціонерного товариства одночасно. І однією реєстраційною дією вводить навіть не акціонера, а нового одноосібного засновника! В результаті всі права власності на підприємство отримує новий "засновник"!", – додали стопокорівці.

Нагадаємо, на Житомирщині  за ніч без відома законних власників у приватного сільгосппідприємства "Троянівське" у селі Великі Низгірці Бердичівського району області у електронному реєстрі змінили засновника та керівника, а на поля компанії озброєні особи завезли комбайни. Про таку схему рейдерського захоплення стало відомо активістам "Стоп корупції".

"Ми виїхали на місце та від представників компанії дізнались усі деталі. Напередодні вранці бухгалтери фірми не змогли зайти у електронну програму нібито через зміну інформації про власників. Пізніше з'ясувалось, що за ніч у електронному реєстрі змінили дані про засновника та директора. Дивним чином, засновником сільгосппідприємства став житель Донецька, про якого колективу фірми нічого не відомо. Коли ми виїхали на поля компанії, побачили там озброєних осіб, які завезли на територію свою техніку. Поліція, яку викликали на місце, зволікала і не намагалась з'ясувати обставини конфлікту. На адресу директора "Троянівського", за словами працівників фірми, почали надходити погрози фізичної розправи і почалось стеження. За інформацією колективу "Троянівського", за рейдерським захопленням стоїть скандально відомий у регіоні агромагнат Дмитро Колесник, який був головний бенефіціаром агрохолдингу ПАТ "ТАКО", – розповіли журналісти "СтопКору" з місця подій.

Представники "Троянівського" уже звернулись із заявами до компетентних органів та чекають на реакцію правоохоронців.

"СтопКор" продовжує слідкувати за розвитком подій.

Другие новости

На Волыни обнаружили двух водителей, управлявших транспортом с поддельными документами

На Волыни обнаружили двух водителей, управлявших транспортом с поддельными документами

Во время обычной проверки документов в Ковеле полицейские столкнулись с неожиданной находкой — поддельным водительским удостоверением, которое стало первым из двух случаев этого дня на Волыни