ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" звернувся до Київради за сприянням у створенні скверу імені Максима Шаповала

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' звернувся до Київради за сприянням у створенні скверу імені Максима Шаповала

Активісти «Стоп корупції» звернулись до голів фракцій Київради з проханням взяти участь у розгляді на сесії питання щодо розірвання договору оренди із забудовником скверу Максима Шаповала.

Питання внесено до порядку денного засідання Київради у четвер.

''СтопКор'' звернувся до Київради за сприянням у створенні скверу імені Максима Шаповала

«Члени ГО «Стоп Корупції» висловлюють щире занепокоєння та тривогу ситуацією щодо виявлених фактів грубого порушення земельного законодавства України, а саме нецільового використання земельної ділянки.

Так, згідно з договором оренди земельної ділянки від 06.04.2004 року, Київською місцевою радою передано ТОВ «Аргумент ВВ» в оренду на 25 років земельну ділянку розташовану за адресою: м. Київ, Солом’янський район,  проспект Повітрофлотський, 11-13, кадастровий номер – 8000000000:72:101:0024, розміром 0,1942 га, цільове призначення – для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельного комплексу.

Істотними обмеженнями щодо використання земельної ділянки згідно з  п.3.1 розділу 3 договору оренди є:

- Завершення забудови земельної ділянки в строки, встановлені проектною документацією на будівництво, затвердженою в установленому порядку, але не пізніше, ніж через три роки для державної реєстрації цього договору.

- Заборона діяльності, не пов’язаної з цільовим призначенням земельної ділянки.

''СтопКор'' звернувся до Київради за сприянням у створенні скверу імені Максима Шаповала

Підставою розірвання договору в односторонньому порядку згідноз  п.7.3 розділу 7 договору оренди є використання земельної ділянки не за цільовим призначенням.

Так, станом на час звернення забудовник ТОВ «Аргумент ВВ» не виконав умови договору в частині своєчасної забудови та, зокрема, порушив цільове використання земельної ділянки, що підтверджується наступним.

Згідно з договором, цільове призначення спірної земельної ділянки – для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельного комплексу, проте в кадастровій карті вищевказана земельна ділянка має цільове призначення для роздрібної торгівлі та комерційних послуг.

Ба більше, згідно з Класифікацією (КВЦПЗ) видів цільового призначення земель, взагалі немає такого призначення як «будівництво, експлуатація та обслуговування торговельного комплексу».

Тому подальша діяльність ТОВ «Аргумент ВВ» розцінювалась як нецільове призначення земельної ділянки, що є очевидним порушенням договору оренди.

З цього приводу 18.07.2017 року було проведено громадське обговорення територіальної громади мешканців прилеглих до скверу будинків за адресою Повітрофлотський проспект, 13 у місті Києві. Згідно з яким ухвалено рішення про надання статусу скверу земельній ділянці, що розташована на проспекті Повітрофлотському, 13 у місті Києві та про надання скверу назви імені Максима Шаповала.

Протоколом засідання постійної комісії КМР з питань містобудування, архітектури та землекористування від 19.09.2017 за №19 підтримано проект рішення Київської міської ради «Про розірвання договору оренди земельної ділянки від 25.01.2005 №‪72-6-00245, укладеного між Київською міською радою та ТОВ «Аргумент ВВ».

Протоколом засідання постійної комісії КМР з питань містобудування, архітектури та землекористування від 24.11.2017 за №26/59 відхилено зауваження, викладені у правовому висновку та повторно підтримано проект рішення Київської міської ради «Про розірвання договору оренди земельної ділянки від 25.01.2005 №‪72-6-00245, укладеного між Київською міською радою та ТОВ «Аргумент ВВ».

Проект рішення з 24.11.2017р. був переданий до управління організаційного та документального забезпечення діяльності КМР для включення до попереднього порядку денного пленарного засідання КМР, що повинен розглядатися на засіданні Президії КМР.

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про оренду землі», за договором землі орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві у володіння і користування земельну ділянку на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог чинного законодавства.

У відповідності до ст. 8 Земельного кодексу України, п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рада здійснює передачу у власність або надання у користування земельних ділянок виключно відповідно та в порядку, визначеному Земельним кодексом України.

Згідно з п. 1 ст. 211 ЗК України за порушення земельного законодавства, зокрема, невиконання вимог використання земель за цільовим призначенням та псування сільськогосподарських угідь та інших земель, їхнє забруднення хімічними та радіоактивними речовинами і стічними водами, засмічення промисловими, побутовими та іншими відходами, фізичні та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства.

Максим Шаповал з початком російської збройної агресії проти України виконував завдання із захисту територіальної цілісності України в зоні бойових дій у Донецькій та Луганській областях.

Шаповал був командиром групи спецпризначення, яка у травні 2014 року звільняла Донецький аеропорт і зайшла до нього першою.

Безпосередньо брав участь у плануванні та проведенні розвідувальних рейдів у глибокий тил.

7 червня 2017 року підрозділ Шаповала ліквідовував на окупованій території Донбасу одного з керівних співробітників спецпідрозділу «Вимпел» ФСБ РФ полковника Черкашина Юрія Михайловича, 1972 року народження, який відповідав за організацію терористичних актів на території України.

27 червня 2017 року полковник Шаповал загинув внаслідок вибуху автомобіля у Солом'янському районі м. Києва. Підрив авто попередньо кваліфіковано як терористичний акт, пов'язаний з професійною діяльністю загиблого.

Тому вищевказані обставини вказують на доцільність надання скверу імені Максима Шаповала, людини, яка зробила чималий внесок для захисту незалежної України», – ідеться у зверненні «Стоп корупції».

Нагадаємо, що у червні цього року міський голова Віталій Кличко дав розпорядження секретарю вирішити питання із облаштуванням скверу імені героя-розвідника Максима Шаповала три тижні. Про це повідомляють активісти «Стоп корупції», які спільно із жителями Солом’янки поспілкувались із очільником столиці.

«Мешканці будинків поблизу зі сквером імені Максима Шаповала на Повітофлотському проспекті приїхали на відкриття парку «Відрадний» для того, щоб зустрітися з мером Кличко та запитати, коли буде винесене питання про розірвання договору оренди земельної ділянки на сесії Київради. При нас Кличко дав розпорядження секретарю на вирішення цього питання у термін до 3-х тижнів», – передають слова Кличка активісти «Стоп корупції».

Нагадаємо, у лютому цього року жителі будинків на Повітрофлотському проспекті у Києві зупинили спробу забудовника почати підготовку до будівництва на місці скверу загиблого героя-розвідника Максима Шаповала. Люди завадили старту досліджень земельної ділянки з боку геодезистів. Подробиці повідомили активісти «Стоп корупції», до яких звернулись місцеві жителі.

«Збентежені новими обставинами місцеві жителі викликали команду «СтопКору» задля вирішення проблеми. Минулого разу ми зупинили будівництво, але забудовник ТОВ «Аргумент-ВВ» не припиняє чергові спроби.

Тоді до скверу Шаповала відіслали бурову установку для проведення геодезичних досліджень.

За словами забудовника та геодезистів, метою була перевірка ґрунту для зведення будинків.

Люди не сприйняли взагалі ніякої забудови на місці скверу Максима Шаповала і будь-які геодезичні роботи, на їхню думку, безглузді», –  розповіли активісти «Стоп корупції».

«Раніше ініціативна група жителів району спільно з нами звернулися до Київської міської державної адміністрації з твердим наміром закрити назавжди питання забудови скверу.

Нагадаємо, у листопаді 2017 року земельна комісія Київради підтримала рішення про скасування договору оренди на земельну ділянку на Повітрофлотському проспекті, де забудовник на місці скверу пам'яті Героя України Максима Шаповала хотів звести висотку. Проект рішення члени комісії передали на розгляд Київради, далі слово за депутатами. Про це із зали засідання повідомили активісти «Стоп корупції», які разом із місцевими жителями виступають на захисті скверу.

Додамо, активісти «Стоп корупції» спільно з жителями будинків на Повітрофлотському проспекті, 11/15 у Києві створили ініціативну групу для того, щоб відстояти сквер Максима Шаповала від знищення та забудови. Таке рішення активісти проекту ухвалили разом з жителями району після спільної акції протесту.

Другие новости