ПоддержатьУкраїнська

Стопкорівці з Донеччини навчаються в Академії громадського активізму

StopCor
StopCor

StopCor

Стопкорівці з Донеччини навчаються в Академії громадського активізму

З 17 до 21 серпня в селищі Коропове на Харківщині проходить насичена літня школа навчальної програми Академії громадського активізму. У заході бере участь керівник Святогірського відокремленого підрозділу ВГО «Стоп корупції»  Володимир Рибалкін. Він розповів «СтопКору» подробиці навчання для активістів із районів, що межують  з окупованими територіями.

 Учасники літньої школи Академії громадського активізму. Фото: СтопКор

Комплексна програма «Академія громадського активізму» запроваджена Фондом «Східна Європа» та «Інтерньюз-Україна», за підтримки проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» для активістів і волонтерів з прикордонних з окупованими територій Донецької та Луганської областей та міста Херсон.

«Програма має на меті посилити навички лідерів громадського сектору та активістів Сходу та Херсона через навчання, професійний обмін та менторський супровід. Учасники програми зможуть підвищити інституційний потенціал своїх організацій та покращити взаємодію з місцевою владою й іншими організаціями для успішної реалізації спільних проєктів», — ідеться в офіційній презентації програми.

Навчання активістів є повністю безплатним і триває 8 місяців, з квітня до грудня 2021 року, у форматі лекцій та практичних сесій у Zoom, а також безпосереднього спілкування з огляду на епідемічну ситуацію в країні.

Керівник Святогірського осередку «Стоп корупції» майже пів року по кілька годин на тиждень приділяє навчанню в Академії.

 Володимир Рибалкін бере участь в навчанні в літній школі громадського активізму. Фото: СтопКор

«Громадською діяльністю займаюсь давно й активно. Подав заявку на участь у програмі, пройшов конкурсний відбір. Він проходив у два етапи, це був відкритий конкурс – анкетування й інтерв’ю. Програма дуже цікава! Познайомився з неймовірними людьми, дізнався про дієві механізми реалізації громадських проєктів, можливості комунікації з колегами-активістами та з представниками влади. Після завершення навчання обов’язково поділюся отриманими знаннями з представниками "Стоп корупції" з інших регіонів», — розповідає Володимир Рибалкін з Донеччини.

Він повідомив, що в програмі п’ятиденної сесії інтенсивного навчання, яка триває з 17 до 21 серпня – не тільки тренінги та лекції, а й неформальне спілкування, обмін досвідом і ідеями.

«Зайнятість колосальна – з 8.30 ранку до 22.00! Мозок перевантажений інформацією. Але ця інформація дуже корисна та вкрай важлива для розуміння процесів, розвитку обізнаності активіста та громадського руху загалом», — зазначив Володимир.

Громадські активісти мають постійно розвиватися, отримувати нові «дорожні карти», вважає Володимир Рибалкін.

«У громадській роботі перед активістами регулярно постає питання: "А що далі?". На таке питання відповідають подібні освітні програми. Це – чудовий спосіб оцінити, на якому етапі роботи перебуває громадська організація, які ще форми та напрямки роботи варто запроваджувати. Це — можливість подивитися з іншого боку на свою діяльність, спосіб перезавантажитися. Також тренери допомагають проаналізувати, чи є ознаки профдеформації у громадських діячів і як цій деформації запобігти та уникнути», — каже стопкорівець.

 Фото: СтопКор

Він зазначив, що Академія громадського активізму – це чудовий майданчик для обміну досвідом.

«ВГО "Стоп корупції" за роки своєї діяльності напрацювала унікальний безцінний досвід практичної роботи у сфері громадської діяльності! Я із задоволенням ділюся цим досвідом і напрацюваннями нашої організаціями із колегами з інших громадських формувань», — каже Володимир.

Колеги та керівництво ВГО «Стоп корупції» підтримали ініціативу Рибалкіна брати участь в освітній програмі.

«Це дуже круто! Ми завжди радо вітаємо бажання наших представників розвиватися, навчатися, дізнаватися щось нове. Нові знання, ідеї, досвід кожного з представників 88 осередків "Стоп корупції" робить нашу команду ще сильнішою і потужнішою! Зрештою, такі ініціативи дають поштовх розвитку громадянського суспільства в наші країні», — зазначив співорганізатор ВГО «Стоп корупції» Богдан Хмельницький.

Зазначимо, торік Асоціація «Спільний простір» запустила унікальний проєкт для підвищення медіаграмотності пресслужб місцевих органів влади. Представники регіональних підрозділів ГО «Стоп корупції» долучились до цього проєкту.

Також зазначимо, раніше ВГО організувала для своїх регіональних осередків школу громадянської освіти. Активісти та громадські журналісти  «Стоп корупції» з усієї країни проходили серію тренінгів з антикорупційних кампаній, проведення розслідувань, роботи з базами інформації тощо.

Другие новости