Залякування, пошкодження техніки, збройні напади та навіть вбивства: кожні 4 дні в Україні вчиняють розправу над журналістами. Які міста є найнебезпечнішими для свободи слова та чому більшість таких справ гальмується на підходах до суду? З’ясовувала Наталія Дігтяр.
https://www.youtube.com/watch?v=3eUraHyDw7s
За сумною статистикою, за кількістю нападів на медійників впевнено лідирує Київ: у 2019 році в столиці зафіксували майже 80 випадків. На другому місці – улюбленець корупційних скандалів – Одеський регіон. Третю сходинку цього рейтингу поділили Волинь та Дніпропетровщина.
Як зазначає керівник юридичного департаменту ГО "Стоп корупції" Роксолана Арійончик, в рамках парламентського слухання організацією було опрацьовано Єдиний державний реєстр судових рішень, який показав, що з моменту його створення, тобто з 2006 року, станом на листопад 2019-го було винесено всього 48 вироків щодо кривдників журналістів.
Також було опрацьовано базу МВС, згідно з якою зафіксовано від 2000 до 2500 нападів на журналістів за той самий період.
"Скидається на те, що наша поліція не розслідує ці справи, тому вони не доходять до свого логічного завершення, а саме до обвинувального акту і до вироку", – резюмує Роксолана.
Але найбільше у цій статистиці вражає інше. З минулого року в рази почастішали випадки атаки щодо дівчат-журналісток. Зокрема, кореспондентки "Стоп корупції" насильство і пресинг під час розслідувань відчували на собі не один раз.
Нагадаємо, у вересні 2018 року керівник "ДП "Лідіївське" ТОВ СП "НІБУЛОН" Дмитро Шейко напав на журналістку Христину Кришиху: дівчину тримали в заручниках протягом 8 годин.