ПоддержатьУкраїнська

Таємниці "інсулінової королеви": "СтопКор" виявив нові факти у справі "Індару"

StopCor
StopCor

StopCor

Таємниці 'інсулінової королеви': 'СтопКор' виявив нові факти у справі 'Індару'

Ця історія більше нагадує шпигунський блокбастер: таємний візит до столиці України делегації з Бразилії, стратегічний фармзавод, де працівників перевіряють на поліграфі та директорка, звільнити яку виявилось не під силу навіть міністру. Деталі схеми, за якою компанія здобувала мільйонні прибутки на сотнях тисяч інсулінозалежних українців, – у розслідуванні Олександра Мамая. 

https://www.youtube.com/watch?v=bFheUlv5fMQ

Нагадаємо, що на початку 2016 року "СтопКор" розпочав розслідування про роботу заводу з виробництва інсулінів "Індар". Тоді журналісти підняли тему про можливу корупцію на підприємстві. А саме: про закупівлю субстанції з-за кордону через підозрілу схему та перереєстрацію інтелектуальних прав на інсулін на приватні компанії.

Керівництво "Індару" тоді категорично відмовило в інтерв’ю. Натомість подало до суду. Першу інстанцію "СтопКор" виграв, апеляцію – програв.

Відповідно до постанови Київського обласного апеляційного суду від 6 квітня 2017 року, визнана недостовірною та такою, що принижує ділову репутацію Приватного акціонерного товариства "По виробництву інсулінів «Індар" інформація, поширена в ефірі програми "Стоп корупції" на телеканалі "5 канал", а також в мережі Інтернет.

У "забороненому" сюжеті було описано хитру схему виробництва інсуліну: як виявили журналісти, для його виготовлення "Індар" почав закуповувати у Китаї очищену субстанцію, яка, згідно з документами, проходила як неочищена. Це давало можливість списувати величезні кошти на нібито очищення субстанції на потужностях "Індару".

Фармацевти не приховували, що такий товар діабетикам вони не рекомендують: "Про ці інсуліни дуже-дуже негативні відгуки, скажімо так. Перше, від чого страждає хворий – у нього втрачається зір, це ангіопатія кінцівок, головного мозку, навіть до діабетичної стопи доходить".

Команда "СтопКору" під час проведення того резонансного розслідування також звернула увагу на діяльність голови ПрАТ "Індар" Любові Вишневської, яку ще у 2012 році на посаду призначив тодішній заступник міністра охорони здоров'я нібито за прямою вказівкою сина колишнього президента-втікача. Зокрема, журналісти з’ясували, що директорка підприємства переписала на свою приватну компанію права на технології, розроблені на державному заводі. А це – десятки мільйонів гривень.

Проте рішення Київського обласного апеляційного суду не поставило крапку на цій історії. Після ухвали суду зі спростуванням редакція програми "Стоп корупції" детальніше вивчила тему виробництва інсулінів компанією "Індар" і знайшла нові факти та документи, які лягли в основу нового, більш глибокого розслідування.

Другие новости