ПоддержатьУкраїнська

Трамп подав до суду на комітет, який хоче оприлюднити документи про штурм Капітолія

StopCor
StopCor

StopCor

Трамп подав до суду на комітет, який хоче оприлюднити документи про штурм Капітолія

Як передає Укрінформ, про це повідомляє CNN.

Позов Трампа, за даними медіаресурсу, є спробою заблокувати роботу Комітету Палати представників, який розслідує його причетність до штурму Капітолія.

Трамп виступає проти оприлюднення близько 40 документів. У позові стверджується, що запит Палати представників на отримання документів «безпрецедентний за розмахом і масштабом і не пов’язаний з жодною передбаченою законом метою».

Адміністрація президента Джо Байдена відмовилася поширювати привілей на документи Трампа, погодившись на їх оприлюднення. Команда Трампа обурилася такою відмовою «всього через кілька місяців після зміни адміністрації» і назвала небажання Байдена надати захист президентським документам «політичним прийомом, спрямованим на догоду партійним союзникам».

Національний архів має передати в Конгрес затребувані документи до початку листопада.

Як повідомлялося, Комітет Конгресу США з розслідування подій 6 січня був створений у червні 2021 року після того, як сенатори-республіканці заблокували створення незалежної комісії, покликаної розслідувати події штурму законодавчого органу США. Комітет налічує дев’ять членів на чолі з демократом Бенні Томпсоном.

Джерело: Укрінформ

Другие новости