ПоддержатьУкраїнська

Transparency International: 86% населення не вірять, що уряд може побороти корупцію

StopCor
StopCor

StopCor

Transparency International: 86% населення не вірять, що уряд може побороти корупцію

За дослідженням європейських інституцій — 38% українців задіяні в корупції. Статистичних даних про те, що Україна найбільш корумпована країна в Європі, немає.

Про це в ефірі "5 каналу" заявив виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин.

"Якщо брати "європейський барометр корупції2, який нещодавно проведений, залученість до корупційних дій, тобто люди самі визнали, що в них вимагали хабара — 38%. У 2013 році визнавали 54%. Тут, власне, цікавий нюанс, про який я не змучуюсь говорити — "Україна сприймається як найбільш корумпована", а в нас слово "корумпована" забирається і контекст повністю змінюється. Жодні статистичні дослідження, жодні опитування бізнесу не доводять, що Україна є найбільш корумпованою. Опитування сприйняття — так, 86% населення не вірять, що уряд може побороти корупцію. В той же час, лише 38% говорять, що вони задіяні в корупції", — заявив Я.Юрчишин.

Нагадаємо, Міжнародна антикорупційна організація Transparency International визначила 14 розвинутих країн, які мають найвищий рівень корупції.

Зазначається, що певного "абсолютного рівня корупції" не існує. Тому що корупція зазвичай приховується від громадськості. Тим не менш, спеціалістам все ж вдається створювати такі рейтинги, спираючись на дані досліджень.

Крім традиційних осередків найкорупційніших країн світу, які знаходяться переважно в Африці та на Близькому Сході, у списку є й благополучні країни, які входять в Організацію економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР — ред.).

Другие новости