ПоддержатьУкраїнська

Ціна життя: у МОЗ не зацікавлені в програмі з лікування онкохворих

StopCor
StopCor

StopCor

Ціна життя: у МОЗ не зацікавлені в програмі з лікування онкохворих

Лише після 70-денної акції протесту під стінами міністерства очільники МОЗ дивним чином знайшли кошти на частину операцій, але багато пацієнтів свого гарантованого права на лікування так і не дочекались. На сьогоднішній день історій з людьми, які не дочекались фінансування – рівно 31. «СтопКор» вирішив дослідити, в чому ж причина такої недбалості та хто має понести за це відповідальність!

Ціна життя: у МОЗ не зацікавлені в програмі з лікування онкохворих

Щорічно Міністерство охорони здоров'я України отримує від держави кошти, які згодом розподіляє на свої програми. Як розповів голова Національного руху «За трансплантацію» Юрій Андреєв: «В минулому році на програму лікування за кордоном було виділено загалом 628 млн. Спочатку було 203 млн, в середині літа вони закінчились. І пацієнти залишились сам на сам зі своєю хворобою. Ніхто не думав дофінансовувати цю програму».

«Минулого року була така ж ситуація, коли батьки, а також друзі виходили і до міністерства, і до Мінфіну, і до Кабміну. Також з проханням дофінансувати цю програму. Зараз просто якщо зайти в Фейсбук полистати стрічку новин – там прохання за проханням. На препарати, на трансплантацію. На елементарні речі люди збирають гроші. Судячи з цього, ситуація не змінилась», - констатує волонтер, член Національного руху «За трансплантацію» Юрій Токарчук.

Ціна життя: у МОЗ не зацікавлені в програмі з лікування онкохворих

Донедавна за виконання програми відповідав заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський. Саме він розподіляв кошти на потреби пацієнтів. І це призвело до зриву. Цьогоріч Олександр Лінчевський просто курує програму. Утім голова фонду «Крона» Олена Мацибох, яка вже 12 років опікується проблемами важкохворих, вважає вислови очільників МОЗу про існування програми просто маніпуляцією.

«Ну, фактично програми по лікуванню онкохворих як такої зараз немає. Програма діяла з 2006 року по 2016. Були пропозиції підготовлені ще до приходу нинішньої очільниці до міністерства. Програма була розписана, в тому числи були прописані і прораховані заходи по розвитку ТКМ як для дітей, так і для дорослих. На жаль, МОЗ взагалі не був зацікавлений у тому щоб цю програму навіть обговорити, прийняти і виконувати. Вона лягла на полиці і фактично зараз програми не існує», - резюмує пані Олена.

Детальніше про кричущу ситуацію – у матеріалі:

https://www.youtube.com/watch?v=eHro9gsb_PI

Другие новости