ПоддержатьУкраїнська

У Миколаєві впіймали банду шахраїв під керівництвом іноземця

StopCor
StopCor

StopCor

У Миколаєві впіймали банду шахраїв під керівництвом іноземця

Зловмисники декілька років ошукували городян, які винаймали житло та шукали роботу.

Протягом кількох років до правоохоронців надходили повідомлення про те, що громадяни, бажаючи орендувати житло, знайти роботу тощо, зверталися до фірм, які нібито надавали посередницькі послуги у цьому напрямку, але у результаті просто втрачали свої гроші, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі поліції.

Наприклад, однією з послуг була "допомога" у пошуках орендованого житла за спокусливими умовами – нібито вартість таких послуг входитиме в оплату першого внеску за проживання, але, після перерахування клієнтом коштів, зв'язок з "агентом" втрачався, а потерпілі залишались ні з чим.

Були і випадки, коли у "пастки" шахраїв потрапляли люди, які шукали роботу. Так, знайшовши оголошення про можливість працевлаштування, люди зв’язувались із представниками "фірми" та дізнавались про умови. Заявникам пропонувалось скласти угоду, яка завірялась підписами сторін та печаткою. Клієнт сплачував на місці вартість послуг, отримував свій примірник договору та номер телефону, за яким йому потрібно було зв’язатись із роботодавцем задля закриття свого питання. На цьому приємні хвилини для потерпілих закінчувались.

Протягом певного часу у телефонному режимі громадянам обіцяли задовольнити їх потреби, переносячи зустрічі кожного разу, доки розгніваний клієнт не йшов з’ясовувати стосунки в офіс компанії, де, у кращому випадку, також затягували процес вирішення питання, обіцяючи повернути гроші згодом, а в гіршому – приміщення орендувало вже зовсім інше підприємство.

Встановлено, що аферисти налагодили свій злочинний бізнес на досить високому рівні. Для цього спеціально були орендовані офісні приміщення, підібраний персонал, виготовлена документація та печатки. Також мав місце і розподіл повноважень: хтось поширював оголошення, хтось спілкувався із жертвами, входячи в їх довіру, а хтось постачав одноразові сім-картки, телефони, сплачував заробітну платню тощо.

З'ясували поліцейські і особу, яка була організатором цієї злочинної схеми. 32–річний громадянин сусідньої держави, підібравши собі "колектив", досить широко розгорнув свою діяльність і, що наразі перевіряється, на території й інших регіонів України.

Слідчим управлінням ГУНП в Миколаївській області розслідується кримінальне провадження, розпочате за ознаками ч.4 ст.190 КК України, що карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Встановлюється причетність шахраїв до вчинення аналогічних злочинів на території України. Призначено проведення необхідних експертиз та триває проведення слідчих заходів.

Другие новости