ПоддержатьУкраїнська

У МВС випадки отруєння в українських школах назвали збігом

StopCor
StopCor

StopCor

У МВС випадки отруєння в українських школах назвали збігом

З моменту отруєння черкаських школярів пройшло два тижні, а в Україні досі не встановили, яка речовина викликала нездужання у дітей. За цей період ще у трьох школах діти постраждали через розпилення речовини дратівної дії. Однак у МВС закликали не сіяти паніку та не пов’язувати ці випадки.

Новину передає "Преса України".

Речник МВС Артем Шевченко прокоментував численні випадки отруєння дітей в школах. У новому інтерв’ю він зазначив, що не варто відносити всі випадки в одну картину. За його словами, випадок у Черкасах, коли понад півсотні дітей потрапили в лікарню складний і ще не до кінця вивчений, всі інші випадки – хуліганство.

"Вони абсолютно різні за своєю природою, за тими даними, що є. Якщо останні два випадки – це хуліганство, і всі ознаки цього у нас є, швидше за все, хтось зі школярів розпорошив газ дратівної дії чи заради забави, чи то з дрібного хуліганства, то випадок в Черкасах складніший", – розповів Шевченко.

Нагадаємо, 8 травня у школі №8 в Черкасах під час лінійки діти почали масово непритомніти. Так, 53 дітей та 2 вчителів довелось госпіталізувати. Одинадцять школярів були відправлені в реанімацію. За попередніми даними, такий стан людей викликала невідома речовина.

"Поки що жоден з фахівців не дав нам відповіді, що могло стати причиною такого отруєння. Я закликаю не розводити істотну паніку навколо цих кількох подібних випадків", – заявив речник відомства.

8 травня також постраждали школярі міста Новомосковськ Дніпропетровської області, які почали відчувати себе погано на шкільній лінійці. Йдеться про 19-х дітей, у яких згодом діагностували вегетосудинний пароксизм.

Крім того, 21 травня у школі Миколаєва було евакуйовано майже 400 дітей. Причина цього – у навчальному закладі розсипали невідому речовину з різким запахом. З’явилось припущення, що хтось з учнів вирішив зірвати навчальний процес. Однак підтвердження цієї інформації наразі не має.

Ще один подібний випадок трапився 22 травня у школі №3, що у Харкові, де розпорошили невідому речовину. В результаті 37 дітей потрапили до лікарні.

Сьогодні, 24 травня, міністр освіти та науки України Лілія Гриневич дала свіжий коментар з приводу інцидентів у школах. На своїй сторінці у соцмережі вона зазначила, що МОН відправило рекомендації навчальним закладам щодо посилення охорони та заходів безпеки після отруєння школярів газоподібними речовинами.

"Рекомендації коротко: посилити охорону та обмежити доступ на територію шкіл людей, які не беруть безпосередньої участі в освітньому процесі, посилити контроль за пропускним режимом. І найважливіше – провести якісну інформаційну роботу серед школярів", – зауважила Гриневич.

Другие новости

'Самая серьезная проблема за всю историю': 'Укрэнерго' прокомментировал результаты обстрелов

"Самая серьезная проблема за всю историю": "Укрэнерго" прокомментировал результаты обстрелов

Ситуация в украинской энергосистеме является "самой серьезной за всю историю", но управляемость системой сохраняется, а энергетики делают все для возобновления энергоснабжения