ПоддержатьУкраїнська

У Польщі заявили, що не відновлюватимуть понівечений вандалами пам'ятник УПА

StopCor
StopCor

StopCor

У Польщі заявили, що не відновлюватимуть понівечений вандалами пам'ятник УПА

Пам'ятник Українській повстанській армії в Грушовичах поблизу Перемишля, який було розібрано у квітні, не відновлюватимуть. Про це заявив директор бюро збереження пам'яті про боротьбу і мучеництво Інституту національної пам'яті Польщі Адам Сівек, передає УНН з посиланням на Польське радіо.

А.Сівек підкреслив, що "відновлення пам'ятника в Грушовичах неможливе, бо він не стояв на місці поховання українців, а прославляв УПА".

З його слів, немає підтверджених ексгумацією доказів, які б дозволяли трактувати місце, де стояв знесений пам'ятник, "військовим похованням або будь-яким похованням". Під час переговорів, які відбулися у Львові за участю Українського ІНП, А.Сівек запропонував українцям проведення в Грушовичах ексгумації, але вони, за його словами, "не зацікавилися цією пропозицією".

Також він зазначив, що українська сторона "не погоджується на відновлення пошуку поляків, похованих в Україні". Як повідомляється, дозвіл української сторони на проведення пошуку й ексгумації поляків, похованих в Україні, було скасовано після знесення пам'ятника в Грушовичах.

А.Сівек пояснив, що зустріч щодо пошуків завершилася фіаско. Він додав, що польська делегація не почула у Львові жодної декларації, що подальша праця можлива. "Поставлені нам умови були неприйнятними", – додав він.

Йдеться, зокрема, про легалізацію таких самовільних "українських пам'ятників у Польщі та польських в Україні, а також відновлення оригінальної версії пам'ятника у Грушовичах", пише видання.

Представники ІНП запропонували українській стороні чергову зустріч, цього разу в Польщі. Ймовірно, вона відбудеться після канікул.

Нагадаємо, 27 квітня у Польщі на кладовищі села Грушовичі поблизу Перемишля розібрали надгробний пам'ятник воїнам УПА.

У Мінкульті Польщі заявили, що демонтаж пам'ятника УПА є законним.

Другие новости