ПоддержатьУкраїнська

У РФ посилили Інтернет-контроль за громадянами

StopCor
StopCor

StopCor

У РФ посилили Інтернет-контроль за громадянами

З листопада цього року росіяни більше не мають права використовувати інструменти, за допомогою яких вдається обходити блокування сайтів. Також скасовується анонімність у месенджерах. Якщо громадяни порушуватимуть дані заборони, то відповідальність за це нестимуть у суді.

Новину повідомляє "Преса України".

Закон про заборону використання інструментів обходу блокування ресурсів забороняє анонімайзери та VPN, які не обмежують доступ до сайтів, що входять до реєстру заборонених. Слідкуватиме за такими інструментами Федеральна служба безпеки та Міністерство внутрішніх справ РФ. Закон набуде чинності з 1 листопада 2017 року.

Закон про регулювання месенджерів зобов'язує адміністрації сервісів встановлювати особу власників облікових записів через номер телефону. У Держдумі Росії пояснили, що через суд людей відключатимуть від ресурсів. Положення рішення запрацюють з 1 січня 2018 року.

Окрім того, в Росії прийняли закон, який посилює контроль за продажем SIM-карт. Згідно із законом, для їх купівлі потрібно надати достовірні паспортні дані.

Нагадаємо, після масштабної хакерської атаки на комп'ютерні мережі українських державних і приватних компаній тільки 10% від загальної кількості подбали про те, щоб убезпечити себе від повторення ситуації. Про це розповів інспектор з особливих доручень Департаменту кіберполіції В'ячеслав Марцинкевич.

Другие новости