ПоддержатьУкраїнська

«У законі «Про медіа» немає розділу щодо захисту медіа», – Бочкала

StopCor
StopCor

StopCor

«У законі «Про медіа» немає розділу щодо захисту медіа», – Бочкала

Законопроєкт № 2693-д про медіа не надто продуманий щодо захисту самих медіа. Здебільшого він зосереджений на здійсненні посиленого контролю за ЗМІ та розширенням повноважень Нацради. Таке зауваження зробив Роман Бочкала 14 липня під час круглого столу «Закон про медіа: впорядкування медіапростору чи загроза демократії?», що відбувся у Києві.

 Роман Бочкала Фото: СтопКор

«Я не можу стверджувати, що читав від корки до корки цей закон, проте основні положення розумію. Я не знайшов жодного розділу, який би відповідав за захист медіа. Я говорю, зокрема, й про ситуацію в Україні з нападами на журналістів, яка значно погіршилась. А де, власне, про це мова? Що фактично журналісти не захищені в тій частині, яка визначається українським законодавством. Де мова про те, щоб стаття 171 принаймні запрацювала? Хотілося б, щоб закон відповідав на ці питання і, власне, не лише посилював відповідальність, а давав більш чіткі інструкції правоохоронцям: як діяти, коли журналісти звертаються з відповідними заявами. Цього, на жаль, немає», – зазначив він.

За словами журналіста та координатора ГО «Стоп корупції», Нацраді надаються нові повноваження, аби створити «структуру-монстра».

 Фото: СтопКор
 Фото: СтопКор

«Нацрада перетворюється на іншу структуру, з іншими повноваженнями. Питання – чому вона формується за принципом політичного формування? Чому сама журналістська спільнота не може визначати членів ради: хто має входити, яким критеріям відповідати і за яким принципом обиратися?», – наголосив Бочкала.

Він також зазначив, що назва закону неправильна і краще б було назвати його «Закон про те, як контролювати українські медіа».

Водночас, на думку Бочкали, вдалим рішенням в законопроєкті є посилена увага українській мові.

«Про хороше. Мені сподобалась норма про те, що мають бути бенефіціари чітко визначені. Про те, що має бути більше української мови. З цим важко сперечатись і важко сперечатись з тим, що українське медійне законодавство потребує оновлення, бо технології швидко розвиваються. Вже немає тих класичних медіа, в тому класичному уявленні, яке у нас сформовано та в якому ми працювали. Питання в тому, як саме оновлювати?» – зазначив журналіст.

Повне відео круглого столу за посиланням.

Другие новости