ПоддержатьУкраїнська

У Запоріжжі активісти планують провести незвичну акцію, щоб виявити поліцейських-хабарників

StopCor
StopCor

StopCor

У Запоріжжі активісти планують провести незвичну акцію, щоб виявити поліцейських-хабарників

Активісти хочуть перевірити, чи справді існує "трюк" із кавою, про який пишуть у соцмережах.

Запорізькі активісти розпочали незвичайну акцію, аби з'ясувати, наскільки відповідає дійсності інформація про хабарництво патрульної поліції, про яке часто пишуть в інтернеті. Умови акції вони детально описали у Фейсбуці.

Мова йде про схему, за якою патрульний просить порушника купити йому в сусідньому магазині каву, яка "коштує" 500 або 800 гривень (гроші потім продавець нібито віддає правоохоронцю). Про такий прийом часто пишуть у соцмережах та розповідають по "сарафанному радіо".

Для того, хто надасть беззаперечні докази вимагання або отримання хабара (не тільки за "кавовою" схемою, а й у інші способи), активісти обіцяють грошову винагороду. Призовий фонд має скласти 2500 гривень, наразі зібрали вже 500 гривень. Якщо вдасться зібрати більше - переможец отримає всю суму. Пожертвувати гроші у фонд може кожен, для цього місцевий волонтер Валентин Бурий відкрив окремий банківський рахунок. Про надходження на картку організатори будуть регулярно звітувати.

Аби уникнули маніпуляцій та "постановок", організатори вказали низку правил. Це має бути тільки патрульний поліцейський, який працює у Запоріжжі. Доказом може вважатися відео, де видно обличчя правоохоронця, або аудіозапис, на якому порушника можна чітко ідентифікувати за голосом. Той, хто викриє хабарника, має спочатку надати ці матеріали поліції та бути готовим надалі виступили у суді. Просто пост у Фейсбуці, тим більше анонімний, у якості доказу не приймається.

Поліцейський має першим вимагати винагороду.

Акція триватиме до 1 вересня. Якщо за цей час факт хабарництва так і не буде зафіксовано, призовий фонд піде на допомогу українській армії.

За словами організаторів, керівництво запорізької патрульної полції знає про акцію та зацікавлене у очищенні своїх лав від корупціонерів, якщо такі дійсно є.

З новинами про хід акції можна ознайомитись у групі "Нова поліція. Запоріжжя" у Фейсбуці.

Другие новости