"Слуги народу" в січні зареєстрували у Верховній Раді відразу кілька законопроектів, які пропонують збільшити податки в Україні.
Відзначається, що податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) становить значну частину надходжень до бюджетів різних рівнів. Наприклад, в державному бюджеті на 2020 рік частка ПДФО становить 12%, а, наприклад, в бюджеті Києва - більше 40%.
Таким чином, «Слуги народу» пропонують відмовитися від «плоского» оподаткування та перейти до «прогресивного». Тобто, чим вище рівень доходів, тим вище ставка. Згідно із законопроектом №2758, який був поданий в січні, якщо доходи не перевищують 10-кратної мінімальної зарплати, то ставка податку залишиться колишньою - 18%. Якщо ж доходи становлять від 10 до 20 мінімальних зарплат, то ставка збільшиться вдвічі - до 36%. У тому випадку, якщо доходи більш ніж в 20 разів перевищують «мінімалку», то ставка збільшується втричі: до 54%. Це означає, що нинішня ставка збережеться у тих, чиї доходи в даний час не перевищують 47 230 грн на місяць. Отже ставка 34% буде у тих, хто отримує з усіх джерел до 94 460 грн. Якщо ж доходи ще більше - податок на доходи складе 54%.
Про це пише "Сегодня"
Підкреслюється, що якщо довіряти статистиці, то для переважної більшості українців нічого не зміниться після прийняття даного закону. Адже середня зарплата в Україні становить на даний момент менше 11 тис. грн.
Виходячи з даних Укрстату, зарплату вище 20 тис. грн, станом на кінець 2019 року, отримували лише 11,8% штатних працівників. А тих, у кого вона вище 47 тисяч, набагато менше.