ПоддержатьУкраїнська

В Ужгороді розгортається скандал довкола імовірного хабарництва в театрі

StopCor
StopCor

StopCor

В Ужгороді розгортається скандал довкола імовірного хабарництва в театрі

Днями на хабарі впіймали директора Закарпатського обласного драматичного театру. Однак багато хто не вірить, що чоловік міг вимагати гроші.

Про це повідомляє Депо.Закарпаття.

В Ужгороді військова прокуратура спільно з СБУ затримала директора закарпатського облмуздрамтеатру на хабарі. Військовий прокурор Ужгородського гарнізону Олег Ціцак розповів, що директор начебто вимагав у військового АТО незаконну винагороду за оренду залу. Планувалося провести у театрі безкоштовний захід для учасників АТО за зібрані волонтерами кошти. Військовий заплатив саму орендну плату. А вже поверх того директор просив спочатку 8 тисяч гривень. Зрештою на двох тисячах директора облмуздрамтеатру і затримали.

У вину директора вірять далеко не всі. Так, відомий письменник Олександр Гаврош, який також працює у Закарпатському обласному музично-драматичному театрі, назвав директора Василя Марюхнича "сакральною жертвою".

"У хабар у дві тисячі гривень віриться важко. Точніше, взагалі не віриться, знаючи цю людину по восьми місяцях спільної роботи. Очевидно, це справді був гонорар учасникам концерту (ведучим, технікам тощо), що є усталеною практикою за додаткову роботу чи послуги. Василь Марюхнич мав ці гроші просто роздати людям. Натомість його зробили "сакральною жертвою" і звинуватили у вимаганні хабаря", – йдеться у дописі Олександра Гавроша.

А тим часом справа почала набирати обертів і третині працівників театру з військомату прислали повістки. Після цього колектив театру звернувся до журналістів та громади з проханням про підтримку.

Військові наполягали на тому, що директор не мав права вимагати додаткові гроші. А працівники театру називали свого керівника чесною людиною, мовляв, додаткові гроші призначалися для технічного персоналу закладу.

Під час засідання прокуратура просила суд обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, адвокат директора просив відпустити підзахисного під особисте зобов'язання. Просили про це й ужгородські митці, згадуючи позитивну характеристику керівника. Зауважили: у разі його арешту робота театру може бути паралізована. У результаті, суддя таки відпустила директора під домашній арешт.

Розгляд справи триває. Директору загрожує позбавлення волі на п’ять років. У той же час, якщо вірити колегам директора, то керівник просто вийшов крайнім, хоча нічого протизаконного не зробив. До слова, раніше Василь Марюхнич не притягався до кримінальної чи адміністративної відповідальності. На вихованні у нього семирічна донька, доглядає за 80-річною матір’ю. Ці факти у суді наводив адвокат обвинуваченого.

А вчора, 21 квітня, Олександр Гаврош повідомив, що директор після пережитих потрясінь знаходиться у лікарні. Також керівництво театру звернулося з листом до керівника області Геннадія Москаля з приводу виклику до військкомату 16 артистів.

Хто переможе у протистоянні військоих і театралів - стане відомо після чергових судових засідань.

Другие новости