ПоддержатьУкраїнська

«Відкати – це святе діло»: мільярди на премії кишеньковим грантоїдам

StopCor
StopCor

StopCor

«Відкати – це святе діло»: мільярди на премії кишеньковим грантоїдам

Вітчизняне Суспільне ТБ наразі нагадує ласкаве теля з відомої української приказки, яке «двох маток ссе»: суми донорських грошових вливань у телекомпанію так само величезні, як і бюджетні кошти (а це, нагадаємо, півтора мільярди на рік). Лише за останній рік зафіксовано грантових проектів на 10 млн євро. Проте «СтопКор» виявив кілька схем, за якими ці кошти виводяться з НСТРКУ. Зокрема, як розповідають інсайдери, було створено безліч кишенькових грантоїдських фірм і фірмочок.

Як повідомляють власні джерела «СтопКору», що побажали залишитись анонімними, досить розповсюдженою є наступна схема: «Людина заробляла зарплатню порядку 6 тисяч гривень. І раптом пан Лієв підписує винагороду в розмірі 68 тисяч гривень, неспіврозмірну. І це означає, що ця людина бере участь в якихось схемах, або працює в так званій фірмі – сторонньому виробнику, тобто як там, так і на Суспільному, і за це одержує такі винагороди. Вона має «відкатити», як то кажуть, відкати – це святе діло. І як кажуть працівники, технічні і творчі: таких от людей, таємних співробітників, декілька».

«Відкати – це святе діло»: мільярди на премії кишеньковим грантоїдам

«Люди бояться просто про це сказати, але вони є, і тому їм і не вистачає півтора мільярди, тому що треба мати премії, зарплати», - зазначив один з колишніх працівників Першого національного.

Ба більше, існують і докази того, що у Кабміні про це нібито не знають. Тому що з урядом жодні премії та надвисокі зарплати керівництво Суспільного не узгоджувало.

Що ж стосується того, як перевіряються грантові схеми, ситуація теж залишається не дуже райдужною, бо пускати пил в очі – то ціла методика, якою так звані «грантоїди» володіють досконало. А тим часом гроші осідають у кишенях авторів корупційних схем. Більше про це – у відеосюжеті:

https://youtu.be/WZBMgK5dr1M

Другие новости