ПоддержатьУкраїнська

Відродження Почайної – порятунок історичної спадщини чи ширма для забудовника

StopCor
StopCor

StopCor

Відродження Почайної – порятунок історичної спадщини чи ширма для забудовника

У 2004 році Київська міська рада віддала прибережну територію Йорданського озера на Оболоні в оренду на 25 років під будівництво та експлуатацію гіпермаркету. Втім, умови договору виконані не були: орендар вирішив будуватися аж у 2014 році. Місцеві мешканці протягом чотирьох років борються за збереження зеленої зони.

Фото: ua.igotoworld.com

За підтримкою жителі Оболоні звернулись до правозахисниці Ганни Свириденко. Саме з її допомогою вдалось зробити великий прорив у боротьбі проти забудови приозерної зони. «Ще у 2014 році оболонці звернулись до мене як до правозахисника надати правову оцінку ситуації, яка склалась. Тоді я ще не була депутатом Київради. Адже люди з ранку прокинулись і побачили що біля їх будинку повирубували дерева», - розповідає правозахисниця. Пані Ганна сама мешкає на Оболоні. Каже, порятунок зеленої зони – це вже справа честі.

Згодою до справи підключилась активістка Анабелла Моріна. Судячи з її профілю у соцмережі, вона також вболіває за долю озера і річки Почайної, з якої живиться сама озерна мережа.

Аж раптом на засіданні земельної комісії Київради Анабелла презентує меморандум, підписаний нею, як представницею громади, та забудовником. Та як виявилось, тутешні мешканці угоду не бачили і не підписували! А головне, пані Моріну ніхто не уповноважував виступати від імені громади!

Благодатним підґрунтям для спекуляцій стало і те, що ця система озер на Оболоні утворилася у колишній заплаві річки Почайна. За припущеннями істориків, Володимир Святославович саме в ній хрестив Русь. Про це не забуває нагадувати і Анабелла Моріна. Утім, з плином часу річка розмилась і тепер її частина протікає під землею. Тож, задля ідеї порятунку Почайни активістка нібито знайшла спільну мову навіть із забудовником.

«Вона (прим. - компанія) взяла на себе зобов'язання не будувати ані висотки, ані автосалони. Більш того, вона йде на те, щоб відкрити 250 метрів підземної річки Почайна, яка випливає з озера і проходить на орендованій ділянці. На це потрібно витратити до 12 млн доларів (за аналогом з Сеулом, де підняли річку в центрі міста, і з залученням їх експертів). Безумовно, після такого компромісу я підтримала компанію», - написала Анабелла на своїй сторінці в одній з соціальних мереж.

А тепер увага: на 250 метрів буцімто легендарної Почайни підписанти меморандуму ладні обміняти п'ять з половиною гектарів землі біля озера!

Про деталі конфлікту навколо забудови приозерної зони на Оболоні дивіться у сюжеті «Стоп Корупції»:

https://youtu.be/Xupbrw_xiMY

Другие новости