ПоддержатьУкраїнська

Власники "євроблях" під ВР беруть на таран нардепів через новий закон про розмитнення

StopCor
StopCor

StopCor

Власники 'євроблях' під ВР беруть на таран нардепів через новий закон про розмитнення

Блокують вихід народних депутатів із будівлі ВР. Так власники автівок на іноземних номерах відреагували на новий закон про «євробляхи». Про агресивні настрої на площі Конституції повідомляють активісти «Стоп корупції», які стали свідками подій.

Власники «євроблях» другий день мітингують під парламентом. Вони вимагали ухвалення вигідних для них поправок у законопроекти.

Власники ''євроблях'' під ВР беруть на таран нардепів через новий закон про розмитнення

Ідеться про те, щоб прибрати із запропонованої формули розрахунку акцизу при розмитненні коефіцієнт віку.

У законопроектах, які ухвалили влітку у першому читанні, прописані базові ставки акцизного податку на рівні 50 євро для авто з бензиновим двигуном і 75 євро для авто на дизелі. Але до цих ставок ще повинні застосовуватися коефіцієнти. Формула обчислення виглядатиме так: базова ставка множиться на коефіцієнт двигуна (обсяг/1000) і множиться на коефіцієнт віку (кількість повних календарних років) = сума акцизного податку.

Власники ''євроблях'' під ВР беруть на таран нардепів через новий закон про розмитнення

До другого читання базові ставки можуть переглянути: 50 євро – для бензинових двигунів об'ємом до 3000 куб см, 100 євро – від 3001 куб. см; 75 євро – для дизельних двигунів з об'ємом до 3500 куб. см, 150 євро – від 3501. Коефіцієнт віку також можуть обмежити: якщо автомобіль буде навіть старіший за 15 років, то максимально застосовуватиметься коефіцієнт 15.

Напередодні у разі, якщо Рада не виконає їхні вимоги, «євробляхери» погрожували почати всеукраїнську акцію громадянської непокори.

Ледь не кожна третя автівка на дорозі – на європейській реєстрації. Так звані «євробляхи» заполонили українські автомагістралі. Погані дороги, девальвація, високі податки – за версією власників дешевих автівок з Європи, це головні причини, що змушують українців завозити автомобілі на єврономерах.

Власники ''євроблях'' під ВР беруть на таран нардепів через новий закон про розмитнення

За даними ДФС, в Україну лише у 2017 році було завезено маже мільйон євроавтомобілів, за підрахунками експертів, українськими автошляхами їздить понад 3 млн євроблях. І потрапляють вони до нас за сірими, напівзаконними схемами. Проте «дешеві» автомобілі стали приманкою не лише для покупців, часто на цих схемах заробляють шахраї.

Другие новости