ПоддержатьУкраїнська

Волонтер Ясинський, звинувачений у зберіганні боєприпасів, довів невинуватість у судах всіх інстанцій

StopCor
StopCor

StopCor

Волонтер Ясинський, звинувачений у зберіганні боєприпасів, довів невинуватість у судах всіх інстанцій

Вищий спеціалізований суд у цивільних та кримінальних справах задовольнив касаційну скаргу у справі Олексія Ясинського і підтримав виправдальний вирок суду першої інстанції.

Про це повідомляє команда "Стоп корупції", яка весь період судової тяганини підтримувала Ясинського.

"Волонтер Олексій Ясинський виграв у суді першої інстанції, далі був розгляд в апеляційному суді Києва. Натомість Київська міська прокуратура подала апеляцію на виправдальний вирок і зажадала для Олексія замість чотирьох років за ґратами п'ять! Далі був розгляд справи в Апеляційному суді Києва, де колегія суддів ухвалила рішення на користь Олексія Ясинського, відмовивши у задоволенні апеляційної скарги. Далі ми подали касаційну скаргу у ВССУ і виграли справу.

Примітно, що на розгляді був пристутній прокурор з Генпрокуратури, який під час розгляду заявив, що у відомстві ретельно вивчили усі обставини справи та не пристають на сторону обвинувачення", – коментує ситуацію правозахисник проекту Ігор Бондарчук.

Нагадаємо, герой одного з розслідувань "СтопКору", волонтер і провідний інженер заводу "Антонов" понад рік доводив свою непричетність до злочину. У жовтні в Святошинському районному суді Києва він довів хибність звинувачень щодо своєї причетності до зберігання боєприпасів і виграв справу.

Версія звинувачення будувалась лише на протоколі обшуку. Адвокати волонтера подали скаргу про визнання документу недійсним, зазначають правозахисники проекту.

За статистикою, шанси домогтися виправдального вироку в системі українського судочинства майже нульові. За офіційною статистикою 99,8% справ завершуються обвинувальними вироками. Тобто лише двом звинуваченим з тисячі вдається довести невинуватість, підсумовують правозахисники "Стоп корупції".

Другие новости