ПоддержатьУкраїнська

За Маріуполем поліцейські спостерігатимуть з допомогою зашифрованих камер

StopCor
StopCor

StopCor

За Маріуполем поліцейські спостерігатимуть з допомогою зашифрованих камер

У Маріуполі камери будуть встановлені у 20 місцях та коштуватимуть 1,5 млн. грн. за рахунок міських та спонсорських грошей.

Про це повідомили сьогодні на сесії міськради.

Депутати Маріупольської міськради сьогодні на сесії затвердили комплексну програму профілактики та протидії злочинності в Маріуполі "Безпечне місто" на 2016 - 2017 роки.

"Один з напрямків програми – встановлення відеокамер, які можуть використовуватися і в комунальному господарстві. У цьому році профінансована реконструкція обласного управління поліції для запуску єдиного аналітичного центру. На суму близько 4 млн. грн. За підтримки міської ради та спонсорських грошей закуплено 37 відеокамер на суму близько 1,5 млн. грн. Вони будуть встановлені в 20 місцях", – розповів начальник управління взаємодії з правоохоронними органами, запобігання та виявлення корупції міської ради Григорій Березун.

Відео з даних камер в онлайн-режимі зможуть дивитися поліцейські, робітники комунальних служб, а також диспетчери служби екстреної допомоги у комунальній сфері 1555, яку створюють у місті.

Камери німецького виробництва зможуть працювати, навіть якщо повністю пропадає електрика протягом шести годин, також передбачений захист від грози.

За словами заступника начальника управління інформаційно-аналітичного забезпечення ГУНП в Донецькій області Дениса Пефтієва, захист інформації з камер має бути надійним: "Передбачено кілька протоколів шифрування: як в самій камері, так і по шляху руху сигналу. Шифрування і пароль складають 128 символів, що практично неможливо зламати в сучасних умовах".

На тестуванні така камера на відстані 10 метрів розпізнала еталонне зображення людини, також вона розпізнає номерні знаки автомобілів на чотирьох смуговій дорозі. За словами Пефтієва, в автоматичному режимі камери реагують на формування дорожніх пробок. Також камери реагують на яскраві спалахи - від вибухів до іскріння на контактних лініях тролейбусів. Крім того, температурні датчики допоможуть спрогнозувати обмерзання ділянок доріг.

Встановлення такої системи має стати прецедентом, вважає Пефтієв. "Поки в Україні жодне місто не вкладає кошти в аналітичне програмне забезпечення", - каже він. Надалі подібні системи мають з'явитися і в інших містах Донеччини та будуть заведені у єдину систему.

Другие новости