ПоддержатьУкраїнська

За високопоставленого чиновника "Укрзалізниці" викрадачі вимагали 10 млн євро викупу

StopCor
StopCor

StopCor

За високопоставленого чиновника 'Укрзалізниці' викрадачі вимагали 10 млн євро викупу

Правоохоронці провели успішну спецоперацію зі звільнення з полону викрадачів високопоставленого чиновника "Укрзалізниці" Валерія Людмирського. Майже рік його утримували в підвалі, вимагаючи у сім'ї мільйонний викуп в євро. Поліція Києва затримала і виконавців резонансного злочину.

За високопоставленого чиновника ''Укрзалізниці'' викрадачі вимагали 10 млн євро викупу

Новину повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Начальник департаменту електропостачання "Укрзалізниці" Валерій Людмирський був викрадений під час прогулянки з собакою ввечері 18 липня 2016 року. Зловмисники застрелили собаку і під загрозою зброї змусили потерпілого сісти в їх автомобіль. Пізніше викрадачі вступили в контакт з сім'єю з вимогою викупу в 10 мільйонів євро.

8 місяців правоохоронці проводили гласне і негласне відпрацювання цього злочину, встановлювали коло осіб, які могли бути причетні й місце, де міг утримуватися викрадений.

Вчора вночі в приватному будинку в селі Фастівець Київської області правоохоронці виявили підвальний тайник-бункер, що складається з 2 камер, обладнаний вентиляцією, освітленням, водопостачанням і каналізацією, броньованими дверима і постійним відеоспостереженням – приміщення явно спеціально готувалося для тривалого утримання заручників. У сусідній камері вилучено автомат Калашникова, магазини для нього, пістолети іноземного виробництва, підствольний гранатомет з гранатами та кілограм тротилу.

За словами потерпілого, били його тільки під час викрадення, в решту часу фізичних тортур не застосовувалося. В даний час потерпілий знаходиться в лікарні, за словами лікарів, його життю і здоров'ю нічого не загрожує.

За підозрою в участі в злочині затримано громадянина РФ (дагестанець) і громадянина України. Проводяться заходи щодо розшуку та затримання організатора та замовника злочину.

Кримінальне провадження, раніше відкрите за статтею 115 (Умисне вбивство) перекваліфіковано на статті 189 (Вимагання) та 146 (Незаконне позбавлення волі або викрадення) КК України.

За даними слідства, організатор і члени його групи прибули в Україну легально в 2015 році й залишалися на території країни вже незаконно понад два роки. В ході реалізації злочинного задуму, вони завербували громадянина України, мотивували його прийняти іслам, і при його сприянні купили приватний будинок в селі Фастівець Київської області. Потім в підвалі будинку був обладнаний тайник-бункер з двома камерами для тривалого утримання заручників.

Всього за 2015-2016 роки тільки в Київській області було скоєно 12 викрадень. В основному, потерпілими стають забезпечені люди, за яких близькі виплачують величезні суми. Однак Валерій Людмирський став першим державним чиновником, який був викрадений заради викупу.

Судячи з тривалої та ретельної підготовки та обладнання бункера, метою ОЗУ було системне викрадення і незаконне утримування людей з метою викупу.

Нацполіція перевіряє причетність встановлених учасників викрадення до відомих міжнародних ОЗУ і звернулася в СБУ з проханням перевірити, чи не мають фігуранти справи відношення до ісламських терористичних груп.

Другие новости