ПоддержатьУкраїнська

Заробітчани перераховують найбільше грошей з Польщі, Чехії та Росії

StopCor
StopCor

StopCor

Заробітчани перераховують найбільше грошей з Польщі, Чехії та Росії

Українські трудові мігранти продовжують "підживлювати" грошовими переказами не тільки свої сім'ї, а й економіку країни в цілому. Наразі приватні грошові перекази становлять більше ніж 7% ВВП України. 

Дані за 2019 рік дозволяють зрозуміти, як змінюються уподобання українців щодо вибору країн. Так, загальний обсяг переказів з Польщі збільшився не набагато . Різниця в сумах за 2018 і 2019 рік утричі менша, аніж було раніше. Всього 2019-го з Польщі надійшло в Україну понад 4 млрд доларів.

А от надходження грошей з Чехії зросли дуже помітно . Звісно, до Польщі їй ще далеко, але зараз за один квартал з цієї країни в Україну переказують такі суми, як 2015-го – за весь рік. Особливо помітно суми грошей з Чехії стали зростати з середини 2017 року. Торік обсяг надходжень з Чехії в Україну вперше перевищив 1 млрд доларів.

Третє місце за розміром грошових переказів в Україну зараз займає Росія . Хоча їхня кількість з кожним роком знижується. Так, якщо ще 2015 року з Росії українці отримували більше грошей, аніж навіть із Польщі, то тепер – приблизно стільки ж, скільки з Чехії, тобто близько 1 млрд дол. на рік. Про це йдеться в  статті на сайті "Сьогодні"

Другие новости