ПоддержатьУкраїнська

20 000 грн щомісячної плати за нестворення проблем перевізникам – ДБР затримало двох поліцейських

StopCor
StopCor

StopCor

20 000 грн щомісячної плати за нестворення проблем перевізникам – ДБР затримало двох поліцейських

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську, затримали двох інспекторів одного з відділів ГУ Нацполіції в Луганській області за систематичне вимагання та одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

За попередньою інформацією, під час патрулювання правоохоронці систематично створювали штучні проблеми для автоперевізників на автошляхах Луганської області. За право безперешкодного здійснення вантажних і пасажирських перевезень поліцейські вимагали та одержували від водіїв щомісячну «данину».

Правоохоронці встановили суму плати за кожен автотранспортний засіб у розмірі 1 тис грн, яку автоперевізники мали сплачувати до 5 числа кожного місяця. Додатково, за 1 тис грн з авто, правоохоронці обіцяли «вирішувати проблеми» з відповідними державними органами у разі перевищення нормованого завантаження автотранспортних засобів. Сума щомісячної «данини» досягала близько 20 тис грн.  

Слідчі ДБР 7 квітня 2020 року затримали правоохоронців після одержання частини щомісячного траншу у сумі 14 тис грн в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру, відсторонення їх від займаних посади та обрання відносно них запобіжних заходів.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Луганської області. Оперативний супровід — Головне управління СБУ в Донецькій та Луганській областях.

У разі доведення вини, затриманим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Другие новости