ПоддержатьУкраїнська

"АХС": стратегічний об'єкт чи місце для збагачення посадовців

StopCor
StopCor

StopCor

'АХС': стратегічний об'єкт чи місце для збагачення посадовців

Днями активісти ГО «Стоп корупції» спільно з ГО «Стоп нелегал» провели флешмоб під Дніпровською ОДА та обласною радою через корупційні схеми, що призвели до передачі Аульської хлоропереливної станції до приватних рук. Нагадаємо, журналістське розслідування показало, що перший заступник голови області С. Олійник та заступник з питань ЖКГ В. Безус мають відношення до переоформлення «АХС».

У зв’язку з цим представники громадських організацій вирішили провести мирну акцію і максимально зосередити суспільну увагу на цій проблематиці. Близько 30 активістів звернулись до посадовців з вимогою, аби ті розслідували корупційні дії чиновників, що загрожують техногенною катастрофою всій Дніпропетровській області та відповіли на питання: кому вигідно тримати на Дніпрі надзвичайно небезпечне підприємство поза державним наглядом, та хто отримує з нього надприбутки? 

''АХС'': стратегічний об'єкт чи місце для збагачення посадовців

Нагадаємо, Аульська хлоропереливна станція – потужне хімічне підприємство з виробництва рідкого хлору, один з найнебезпечніших об’єктів з точки зору техногенних катастроф та небезпеки життю тисяч людей. На підприємстві може знаходитись одночасно майже 300 тонн хлору. А він використовується для знезараження питної води у понад 220 містах та населених пунктах України, Молдови, Республіки Білорусь. І ця станція – монополіст з виробництва хлору Східного регіону України. Через рішення Дніпропетровської обласної ради, яким комунальне підприємство «АХС» віддали в довгострокову оренду однойменному товариству з обмеженою відповідальністю (тобто фактично в приватні руки), обласний бюджет недоотримує 40-50 млн грн щорічно. Крім того, за інформацією ЗМІ, така схема готує підприємство до приватизації за заниженою вартістю.

Про хід акції під стінами Дніпровської ОДА дивіться у сюжеті. 

https://youtu.be/3giLRyRLO4M

Другие новости