ПоддержатьУкраїнська

Активісти "Стоп корупції" провели спецфорум для зупинки нелегального видобутку піску

StopCor
StopCor

StopCor

Активісти 'Стоп корупції' провели спецфорум для зупинки нелегального видобутку піску

Активісти "Стоп корупції" провели виїзний форум на тему "Крах нелегального піщаного бізнесу у Київській області". На захід запросили представників поліції та прокуратури області, місцевих чиновників. Ініціативу "Стоп корупції" підтримали громадські організації-партнери.

Активісти ''Стоп корупції'' провели спецфорум для зупинки нелегального видобутку піску

"Ми не випадково обрали місце проведення форуму – це озеро Миколайчик у Голосіївському районі столиці. Саме тут ми зафіксували незаконний видобуток піску та його масове вивезення вантажівками. Ми заручились підтримкою дружніх громадських організацій, які виступають за згортання діяльності копачів-нелегалів. Мова йде не лише про недоотримані прибутки місцевими бюджетами від неправомірної діяльності спритників, передусім такий бізнес загрожує екології регіону.

Активісти ''Стоп корупції'' провели спецфорум для зупинки нелегального видобутку піску

Ми запросили представників правоохоронних органів та місцевих чиновників, щоб поділитися своїм успішним досвідом і напрацюваннями у боротьбі зі піщаними браконьєрами, а також розробити спільну стратегію для викорінення цієї галузі бізнесу. Один із напрямків – це стимулювання легальних видобувачів піску. Наприкінці форуму ми підписали меморандум для координації зусиль у боротьбі із незаконним піщаним бізнесом", – розповіли активісти "Стоп корупції".

Нагадаємо, раніше представник нелегальної точки з видобутку піску на озері Миколайчик у столичному Голосієво погрожував знімальній групі "СтопКору". Зловмисник намагався розбити відеокамеру. На заваді йому стали правоохоронці, які приїхали на виклик, спритник вдарив патрульного і погрожував поламати ноги журналісту.

Активісти ''Стоп корупції'' провели спецфорум для зупинки нелегального видобутку піску

"За інформацією "СтопКору", чоловік виконував злочинний наказ свого "господаря" – керівника точки з незаконного видобутку піску та директора ТОВ "Панорама нова" Євгена Павлика, який також погрожував фізичною розправою над журналістами", – зазначив журналіст Сергій Медяник.

За даними журналіста, директор ТОВ "Панорама нова" також має відношення до нелегального об'єкта на озері Миколайчик у Голосіївському районі столиці. Там представники проекту застали незаконних видобувачів на гарячому під час спроби вивезення товару вантажівками.

Активісти ''Стоп корупції'' провели спецфорум для зупинки нелегального видобутку піску

"Ми припускаємо, що до незаконного видобутку піску на об'єкті причетне те саме злочинне угрупування, яке промишляло у Шпитьках, озері Тягле на Осокорках та на проспекті Ватутіна в районі Московського мосту. Ми застали піщаних браконьєрів на гарячому під час спроби вивезти пісок двома вантажівками. Завбачивши нас, спритники покидали техніку та кинулись навсібіч. Ми викликали патрульних і вимагали, щоб вони евакуювали техніку, оскільки на тракторі не було держномера і ми припустили, що машина крадена. Але правоохоронці відмовились викликати слідчо-оперативну групу. Після цього ми звернулися безпосередньо в Голосіївське управління поліції", – нагадав Сергій Медяник.

Другие новости