На війні – як на війні. Особливо, коли йдеться про мільйонні заробітки. І туристичний бізнес – не виняток.
Тут аби згубити репутацію конкурента, не гребують будь якими способами. Навіть "кинути" на гроші безвинних людей. Тим самим підставивши бізнес-партнера. Про нечесні ігри та брудні PR-компанії дивіться в нашому розслідуванні.
Для туристичного бізнесу репутація – понад усе. Адже хто звернеться до турфірми, про яку йде погана слава? 31 серпня 2017 року усі новинні стрічки сколихнула новина про те, як сотні туристів стали заручниками фінансових розбірок і застрягли в аеропортах.
В результаті сотні пасажирів рейсу Київ-Аліканте та Київ-Тенерифе не змогли полетіти у відпустки. Не змогли повернутись вчасно додому і ті, хто вже був за кордоном.
Тоді в усьому звинуватили туроператора "Ідріска-тур". Начебто він не розрахувався за переліт, заявив Авіаперевізник "Дарт ейрлайнс". Що сталося насправді – знають одиниці. "Стоп Корупції" вирішили з'ясувати, що ж призвело до інциденту 31 серпня. Отже, тепер слідкуйте уважно.
Головною причиною авіаперевізник "Дарт ейрлайнс" назвав несплачені рахунки. Мовляв, якби гроші заплатили – туристи могли вилетіти за півгодини. Начебто на літній смузі у Жулянах упродовж дня очікували два літаки.
Гроші були перераховані і вони повинні були абсолютно вчасно вилетіти. І тим більше, з ними ми працюємо не один місяць. І це вже вдруге. Перший раз вони підставили з Лісабоном, а в цей раз підставили так.
Ми вирішили перевірити інформацію щодо літаків. Сервіс "Флайт радар" допомагає відстежити історію перельотів всіх літаків по всьому світу. Саме за його допомоги ми зможемо перевірити місце перебування літаків "Дарту" станом на 31 серпня. Дивна річ. Флайт радар надає інформацію на всі літаки "Дарту", які літали до Чорногорії, Туреччини, Албанії та Єгипту. Окрім двох. Саме тих, які літали до Іспанії. На них інформація закрита. І це дуже дивно.
За нашою інсайдерською інформацією, саме тоді ці два літаки здійснювали польоти до країн Близького Сходу. Ми не стверджуємо цього напевно. Однак є один дуже важливий факт. Досить скоро після інциденту Міністерство фінансів США ввели санкції проти "Дарт ейрлайнс". Про це йдеться на офіційному сайті.
У Мінфіні США пояснили: у них є докази, що авіаперевізник Дарт допомагав підсанкційним авіакомпаніям, пов'язаним з Корпусом вартових ісламської революції у придбанні американських літаків і наборі екіпажу, а також надавав їм матеріальну підтримку.
Можливо, саме тому дані про літаки засекречені ? За відповідями прямуємо до самого аеропорту, аби підтвердити чи спростувати отриману інформацію. Утім в прес-центрі аеропорту Київ будь-що з цього приводу коментувати відмовились.
Пролити світло на ці обставини могли б і в офісі самого "Дарт ейрлайнс". Утім і там в коментарях відмовили.
Аби відстояти свою правоту, "Дарт ейрлайнс" подав позов на "Ідріска тур" з вимогою арештувати майно й рахунки турфірми. Проте Господарчий суд Києва відмовив "Дарту" за відсутності переконливих доказів необхідності таких суворих заходів.
Одне ви повинні знати – вся ця ситуація була ретельно підготовлена зацікавленими в крах нашої компанії особами. Вчора ввечері близько 19.30 наші сервери були зламані, а сьогодні ще до 10 ранку опонентами було розіслано лист про те, щоб турагентства не працювали з "Ідріска Тур" через її фінансову неспроможність. Чому компанія-перевізник вирішила так поспішити з обливанням нас брудом? Тому, що вони зацікавлені в краху нашої компанії.
Експерти стверджують: інформатака на "Ідріска тур" була вигідна лише конкурентам, аби перехопити популярні напрями. Та що робити туристам, аби не стати заручниками бізнес-боротьби? Як обрати свого туроператора і не потрапити в незручне становище? З'ясуємо у віце-президента української асоціації туристичних агентств.
- В першу чергу звернути увагу на компанію. В еру інтернету ви можете зайти і почитати відгуки, – зазначає віце-президент Української Асоціації Туристичних Агентств Максим Дереза.
За словами експертів, є два вкрай важливих пункти, на які слід звертати увагу, коли обираєш туроператора: репутація і час роботи на ринку – щонайменше 3 роки.
І з цими показниками у "Ідріска тур" все гаразд. У туристичному бізнесі – понад 10 років, за цей час – жодних нарікань від клієнтів.
Після програного позову та інформації про американські санкції "Дарт" знову звернувся до суду, вимагаючи від "Ідріски" виплати заборгованості. Утім цього разу значно зменшивши свої грошові апетити. Слідство триває. Та хто відшкодує збитки компанії, проти якої розвернули цілу інформаційну війну?
Детальніше – у новому випуску "СтопКору".
https://youtu.be/n0t3iwCshNE