ПоддержатьУкраїнська

Білоруський політик озвучив нову версію стосовно вбивства журналіста Павла Шеремета

StopCor
StopCor

StopCor

Білоруський політик озвучив нову версію стосовно вбивства журналіста Павла Шеремета

До вбивства білоруського журналіста Павла Шеремета можуть бути причетні люди, які фінансували сайт "Білоруський партизан". Даний сайт займався публікацією матеріалів проти чинної влади в Білорусі.

Таку думку під час свого інтерв'ю висловив колишній кандидат у президенти Білорусі Микола Статкевич.

Він заявив, що версія про спробу дестабілізувати ситуацію всередині України досить дивна. Статкевич нагадав, що Україна веде війну проти російських агресорів вже не перший рік. За цей час в країні загинуло безліч людей, а вбивство одного журналіста, тим більше далеко не самого скандального та відомого, точно жодним чином не могло стати приводом для дестабілізації обстановки в Україні.

Екс-кандидат у президенти Білорусі вважає, що вбивство журналіста пов'язано з якимись справами в Мінську і Москві.

Статкевич заявив, що Павло Шеремет був практично власником сайту "Білоруський партизан", який постійно критикував владу чинного президента Олександра Лукашенка.

Політик нагадав, що сайт був створений ще під час приживання Шеремета в Москві та фінансувався росіянами. Сайт займав певну політичну позицію, проте часто одних людей хвалив, а інших навпаки сильно критикував.

Статкевич не виключає, що кошти на сайт виділялися безпосередньо спецслужбами РФ, а гроші йшли через посередників, водночас Шеремет міг не знати, хто кінець кінцем дає гроші на розвиток проекту.

Пізніше Павло Шеремет покинув Росію і переїхав в Україну, разом з ним переїхала і редакція "Білоруського партизана". Сайт відразу ж почав займати проукраїнську і явно антиросійську позицію. Деякі люди сприйняли це як зраду. Люди, які були причетні до створення і розвитку сайту, опинилися в дуже складній ситуації, і їм було потрібно діяти дуже грубими методами, щоб остаточно не втратити обличчя перед Кремлем.

Він нагадав, що росіяни вклали в сайт серйозні ресурси та мали на нього свої плани, проте він несподівано став для них ворожим, і за це хтось повинен був понести покарання.

Статкевич заявив, що Шеремет не працював на спецслужби, але отримував гроші від посередників. Політик заявив, що знає людей, які доставляли ці гроші журналісту.

"Ваші служби, наскільки мені відомо, їх знають. Я не хотів би називати прізвища, білоруси-емігранти, які працюють з російськими спецслужбами. І вони були гарантами, але ось щедро профінансований інформаційний проект раптом став ворожим", - сказав він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що вже найближчим часом оголосить перші результати у справі вбитого журналіста Павла Шеремета.

Другие новости