ПоддержатьУкраїнська

Чиновники для будівництва лікувально-діагностичного комплексу лікарні "Охматдит" протягують "своїх" забудовників

StopCor
StopCor

StopCor

Чиновники для будівництва лікувально-діагностичного комплексу лікарні 'Охматдит' протягують 'своїх' забудовників

Відкриті торги з визначення генерального підрядника будівництва сучасного лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" проводять для "своїх" забудовників.

Про це повідомляють активісти "Стоп корупції".

До представників проекту звернулися громадські активісти, які викрили спробу державного підприємства "Укрмедпроектбуд» провести тендер за непрозорими умовами.

Загальна сума, необхідна на будівництво центру, – 395 млн грн. Молодий новий директор ДП Д.Шутовський в інтерв'ю виданню LB.ua від 02.06.2016 заявляв: "Мы объявили тендер на 214 млн из 395 выделенных бюджетом на 2016 год - оставили деньги для того, чтобы дальше заключать прямые контракты через систему ProZorro. Это станет возможным с 1 августа, когда начнет работать закон про публичные закупки", - зазначив Шутовський.

Півроку з виділеними грошима нічого не робили, зазначають активісти. Раніше низка ЗМІ повідомляла, що будівництво НДСЛ "Охматдит" затягується через імовірне відмивання бюджетних коштів та причетність до фінансування проекту компаній Януковича.

"31 травня 2016 року Державне підприємство "Укрмедпроектбуд" нарешті оголосило відкриті торги для будівництва лікувально-діагностичного комплексу дитячої лікарні "Охматдит". Розкриття конкурсних пропозицій учасників мало відбутися 11.07.2016 року, але на тендер ніхто не вийшов", - розповідають активісти.

На участь у процедурі закупівлі буде подано лише єдину пропозицію конкурсних торгів від ТОВ "Ріола модуль лтд", що за інформацією ЗМІ пов'язана з високопосадовцями Мінрегіонбуду.

Цікаво, що юридичний супровід процедури торгів, на волонтерських засадах, як стверджує новий директор державного підприємства Д.Шутовський, здійснюють юристи компанії Jurimex, яку пов'язують з депутатом О.Корчинською (дружиною лідера «Братства» Дмитра Корчинського). Пані Корчинська, до речі, є Головою опікунської ради "Охматдит", уточнюють активісти.

"Положення документації конкурсних торгів викликали багато запитань у потенційних учасників торгів. Причиною відсутності конкуренції з боку авторитетних будівельних підприємств є наявні дискримінаційні вимоги (прописані під одну компанію) конкурсних торгів. Про це повідомив один із потенційних учасників торгів - ПАТ "Аеробуд" – замовнику, а також в Антимонопольний комітет України", - розповідає журналіст Наталія Полинкова.

Антимонопольний комітет у розгляді скарги відмовив. А директор ДП "Укрмедпроектбуд" Д.Шутовський, розуміючи те, що за наявних умов конкурсні торги не відбудуться, швидко "виправив" всі пункти в документації, на які вказав потенційний учасник – щоб нашвидкуруч провести торги, розгляд яких призначено вже на 20 липня.

Активісти підозрюють, що такий поспіх, з яким ДП намагається будь-що провести конкурс, пов'язаний з корупційною схемою "розподілу" великого державного замовлення на "свої" підставні фірми до введення системи ProZorro. "Імовірно, замовник розділив бюджетні кошти 214 млн. грн. – до системи ProZorro - на будівництво та (181 млн. грн.) – через систему ProZorro - на закупівлю медичного обладнання, щоб задовільнити інтереси лобістів як будівельної галузі, так і медичної галузі", - пояснюють активісти.

Замість забезпечення законності проведення процедури державної закупівлі новий директор державного підприємства Д.Шутовський, на якого "безплатно" працюють юристи депутата О.Корчинської, змовляються з пов'язаними компаніями для участі у процедурі закупівлі робіт з визначення генерального підрядника будівництва сучасного лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит", зауважують активісти.

Активісти "Стоп корупції" стежать за проведенням конкурсу на державне замовлення із будівництва лікувального центру.

Чиновники для будівництва лікувально-діагностичного комплексу лікарні ''Охматдит'' протягують ''своїх'' забудовників

Другие новости