ПоддержатьУкраїнська

Члени новообраної Ради громадського контролю НАБУ розвіяли інтриги навколо виборів представників органу

StopCor
StopCor

StopCor

Члени новообраної Ради громадського контролю НАБУ розвіяли інтриги навколо виборів представників органу

У ході прес-конференції новообрані члени Ради громадського контролю НАБУ проінформували, що відбувається насправді всередині органу, повідомили про результати розслідування щодо ходу голосування та надали відповіді на усі питання щодо формування та роботи РГК.

Окрім того, члени РГК поділились планами роботи на 2017 рік. Деталі на своїй сторінці у соцмережі повідомив член РГК та координатор "Стоп корупції" Роман Бочкала.

"Провели прес-конференцію Ради громадського контролю НАБУ в Антикризовому центрі.

Roman Maselko розказав, як проходили вибори. Дійсно, двічі протягом дня голосування були технічні збої. Але вони не вплинули на результати. Як і спроби "вкидів". Це чітко видно в цифрах.

Як зазначив представник "Стоп корупції" в РГК Артём Лагутенко, пройшли лише рекомендовані кандидати. Їх визначили авторитетні громадські організації. "Темних конячок" немає. Як і причин для оскарження результатів.

Якщо ГПУ дійсно вирішила цим зайнятися – марна справа. Втрата часу та державного ресурсу.

Artem Romanyukov розказав, чим взагалі займається наш орган. Ми обираємо співробітників НАБУ у складі відповідних комісій. Розбираємо скарги, резонансні ситуації, заслуховуємо голову Бюро, слідкуємо щоб не було зловживань при закупівлях.

І ми не є піар-службою НАБУ. У нас насправді є гострі кути. Просто ми обговорюємо їх off-records. До прикладу – призначення голови Одеського теруправління. На цю посаду вже майже пройшов одіозний пан Руденко. РГК зайняло жорстку позицію щодо нього. Було навіть скликано позачергове засідання. В результаті Руденко був відправлений в бан. Але в головних речах наше бачення дійсно співпадає. Головне – боротьба з корупцією. Незворотність та безальтернативність цього процесу", – повідомив Роман Бочкала у фейсбуці.

"Останнім часом з'являється багато маніпуляцій щодо останніх виборів нового складу РГК. Є навіть інформація про зареєстроване кримінальне провадження за державну зраду. Подано ряд позовів щодо попередніх складів Ради та є інші складові спланованої інформаційно-юридичної атаки на РГК", – додали члени РГК.

Зазначимо, що Рада громадського контролю – це перший громадський орган, який почав обиратися шляхом прямого інтернет-голосування. Окрім того, Рада відіграє важливу роль і має реальні повноваження, оскільки її члени входять до складу конкурсних та дисциплінарної комісії НАБУ.

"Саме тому у Раду завжди намагались попасти особи з сумнівною репутацією та намірами. Цього року відбулася не лише спроба потрапити у Раду таких осіб, але й серйозна інформаційна та юридична атака, із залученням цілого Окружного адміністративного суду м. Києва. Хоча жодних порушень, які б могли поставити під сумнів результати виборів, не було", – зазначили організатори прес-конференції.

Другие новости