ПоддержатьУкраїнська

Чорне море – одна з найзабрудненіших ділянок планети – екологи

StopCor
StopCor

StopCor

Чорне море – одна з найзабрудненіших ділянок планети – екологи

Екологи назвали Чорне море однією з найзабрудненіших частин планети. За їхніми словами, пора вжити відповідних заходів, адже в іншому випадку морська ділянка перетвориться на сміттєзвалище.

Новину передає "Преса України".

З’явилися результати першого за часи незалежності України екологічного дослідження Чорного моря. Його проводили експерти проекту "Удосконалення екологічного моніторингу ЕМБЛАС". Як відомо, на дослідження ЄС виділив 3 млн євро.

Так, стало відомо, що Чорне море – це одна з найбільш забруднених ділянок планети. Тут з понад 2,1 тис. відомих забруднювачів у пробах було виявлено 145. Результати прокоментував Ярослав Слободник, керівник проекту.

"Ми проаналізували українське узбережжя, і це страшно. Там хімічне забруднення – ртуть", – заявив він.

Окрім ртуті у море потрапляють діоксини, пестициди, фармацевтичні препарати та інші сполуки. За попередніми даними, найчастіше небезпечні хімічні сполуки потрапляють у воду від морського транспорту. Крім того, води Чорного моря забруднені пластиком.

"На узбережжі був виявлений мертвий дельфін. Підозрюю, що він помер, проковтнувши поліетиленовий пакет. У воді такий предмет легко може зійти за рибу. В результаті вона гине, або ж вбирає в себе небезпечні токсини, які потім потрапляють й в організм людини, якщо вона скуштує таку рибу", – додав у свою чергу заввідділом якості водного середовища Одеської філії Інституту біології південних морів НАН України Сергій Дятлов.

У зв’язку з ситуацією, що склалась експерти рекомендують використовувати менше пластику, а натомість перейти на паперові пакети. Ще одна пропозиція – організувати роботу сміттєзвалищ. Також українцям запропонували відмовитись від миючих засобів з фосфатами.

"І якщо зараз залишити все як є і не вживати ніяких дій з порятунку моря, через 15-20 років вже на місці самого Чорного моря буквально виросте ще одне сміттєзвалище", – зауважив Дятлов.

Другие новости