ПоддержатьУкраїнська

ДБР затримало інспектора Галицької митниці під час одержання хабара

StopCor
StopCor

StopCor

ДБР затримало інспектора Галицької митниці під час одержання хабара

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, затримали головного інспектора Галицької митниці ДМСУ та митного брокера під час одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

За попередньою інформацією, правоохоронці разом з митними брокерами налагодили схему систематичного одержання неправомірної вигоди від фізичних та юридичних осіб, суб'єктів зовнішньо-економічної діяльності.

За "винагороду" учасники схеми не створювали штучних перешкод та пришвидшували оформлення митних документів на експорт та імпорт товарів різних груп.

18 травня 2020 року старший інспектор та брокер безперешкодно пропустили через митний пост товар на суму понад 500 000 гривень. Після чого посадову особу та його спільника затримали під час одержання чергової частини неправомірної вигоди в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Слідчі ДБР провели санкціоновані обшуки за місцем роботи та за місцем проживання фігурантів кримінального провадження. У їх ході вилучено документи, які свідчать про причетність митників до протиправної діяльності, та кошти у сумі понад 27 тисяч доларів США і майже 3 тисячі євро, ймовірно одержаних злочинним шляхом. 

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Івано-Франківської області. Оперативний супровід - СБУ в Івано-Франківській області за сприяння працівників відділу у сфері запобігання виявлення та протидії корупції Галицької митниці ДМСУ.

У разі доведення вини, затриманим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Другие новости