ПоддержатьУкраїнська

Діяльність бойовиків на Донбасі може призвести до ядерної катастрофи – Мінекології

StopCor
StopCor

StopCor

Діяльність бойовиків на Донбасі може призвести до ядерної катастрофи – Мінекології

На території окупованих Луганщини й Донеччини давно без належного нагляду функціонують АЕС і шахти. Наразі вони затоплюються та обстрілюються бойовиками. Це веде до другої ядерної катастрофи, яка торкнеться не лише України, а й інших держав, включаючи країну-агресора. 

Новину передає "Преса України" з посиланням на повідомлення міністра екології і природних ресурсів України Остапа Семерака.

"Планами бойовиків збентежені не лише експерти-атомники, а й міжнародні організації, відповідальні за безпеку в регіоні. Я поінформував європейських парламентарів про цю надзвичайну ситуацію, де наполягав про внесення цього питання до всіх переговорних груп по врегулюванню ситуації на Донбасі і, зокрема, на  допущенні представників місії ОБСЄ для здійснення екологічного моніторингу на "Юнкомі", – розповів міністр.

Додав, якщо ситуація не зміниться, в Україні дуже скоро настане друга ядерна катастрофа. Крім шахти "Юнком", де колись уже був ядерний вибух, на прилеглій території стоять ще 35 шахт.

Семерак акцентував, що при подальшому затопленні шахт може статися не лише черговий вибух, а і просідання ґрунтів, адже затоплення впливають на рівень ґрунтових вод, у результаті чого жителі Донбасу матимуть із кранів отруту.

Нагадаємо, у 1979 році на шахті "Юнком" було здійснено дослідницький ядерний вибух малої потужності на глибині 903 м. Мета експерименту – дегазація вугільних пластів та випробування регіонального засобу боротьби з викидами метану під кодовою назвою "Кліваж".

Другие новости