ПоддержатьУкраїнська

ГО «Ошукані українці»: Президент Зеленський покриває зашквареного суддю Вовка

StopCor
StopCor

StopCor

ГО «Ошукані українці»: Президент Зеленський покриває зашквареного суддю Вовка

ГО «Ошукані українці»: Президент Зеленський покриває зашквареного суддю Вовка

ГО «Ошукані українці»: Президент Зеленський покриває зашквареного суддю Вовка

Президент України Володимир Зеленський особисто покриває голову Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка.

Причиною цього, на думку голови ГО «Ошукані українці» Олександра Литвина, є взаємовигідні домовленості голови Окружного адміністративного суду Павла Вовка та Президента України Володимира Зеленського. Про це громадська організація заявила на своїй сторінці у мережі Facebook.

Як відомо, Павло Вовк вже вдруге отримав підозру від НАБУ. Слідство вважає, що Павло Вовк очолив злочинну організацію, яка «мала на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створення штучних перешкод у їхній роботі».  НАБУ стверджує, що судді ОАСК ухвалювали рішення в інтересах політичних еліт, бізнесових структур та у своїх власних інтересах.

31 січня 2020 року ГО «Ошукані українці» звернулася до Окружного адмінсуду міста Києва з позовом до Міністерства юстиції про заборону партії «Слуга народу» на підставі невиконання нею закону України «Про політичні партії в Україні» та Статуту партії. З текстом позовної заяви можна ознайомитися за посиланням.

05 лютого 2020 р. суд відкрив провадження у справі №640/2291/20 у спрощеному провадженні, тобто без виклику сторін.

Дана справа становить значний публічний інтерес, містить велику кількість доказів та передбачає виклик багатьох свідків, тому розглянута вона мала б бути у відкритому засіданні. Зважаючи на це, 13 лютого 2020 р. ГО «Ошукані українці» було подано заяву про розгляд справи у загальному позовному провадженні, та акцентовано увагу на клопотанні про витребування доказів та виклик свідків, на що отримано відмову суду. 

ГО «Ошукані українці» вважає, що саме питання розгляду справи про заборону партії «Слуга народу» тривалий час було предметом торгу між Окружним адміністративним судом міста Києва і Офісом Президента України.

17 липня 2020 року Національне антикорупційне бюро провело чергові обшуки в Окружному адміністративному суді Києва (ОАСК) та Державній судовій адміністрації (ДСА). Голові суду Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблову, ще п’яти суддям ОАСК та голові ДСА Зеновію Холоднюку повідомили про підозри. 

На підставі цього Генеральна прокуратура України в особі І.  Венедіктової повинна направити до Вищої ради правосуддя подання на відсторонення від посади цих суддів, в тому числі й голови суду – П. Вовка, проте досі не зробила цього. Причиною цьому, на думку ГО «Ошукані українці», є пряма заборона В.Зеленського вчиняти такі дії.

Читайте также: Зеленский наградил морпехов, погибших в зоне ООС в середине июля

На фоні цих подій, через 170 днів після відкриття провадження у справі про заборону партії «Слуга народу», 27 липня 2020 р. Окружний адміністративний суд міста Києва відмовив ГО «Ошукані українці» у задоволенні позовних вимог (нагадаємо, що відповідно до чинного законодавства у суду на рішення було 30 днів, а не 25 тижнів).

ГО «Ошукані українці» вважає таке рішення результатом домовленості Павла Вовка з Володимиром Зеленським та його оточенням. В обмін на безпідставне закриття справи про заборону партії «Слуга народу», суддя Вовк отримав прикриття та гарантії своєї недоторканості, а Президент вирішив питання фіктивності своєї партії та її діяльності.

ГО «Ошукані українці» звертає увагу засобів масової інформації та громадських організацій на неприпустимість такої ситуації,  адже відповідно до Конституції України, суддя, здійснюючи правосуддя, є незалежним та керується верховенством права (ст. 129), а Президент України є гарантом додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина (ст. 102). 

Другие новости