Команда «Стоп корупції» стала ключовим партнером нової онлайн-платформи розслідувань WikiInvestigation. Платформа націлена на допомогу у проведенні колективних та громадських розслідувань шляхом загальних зусиль медіа (журналістів-розслідувачів) та громадських активістів. Детально про нову ініціативу розповіли у «Стоп корупції».
«За допомогою платформи відбувається колаборація. Суб'єкти вносять інформацію до баз даних платформи, формуються кейси розслідування, які можуть стати публічними. Саме люди вирішують резонанс для громади та оцінюють такі кейси. Наступним кроком можуть бути журналістські розслідування.
Основними суб'єктами цієї платформи стануть журналісти, розслідувачі та громадськість. Партнерами стали Європейський Союз, Фонд інновації та розвитку (Innovation and Development Fond) та Інститут прикладних гуманітарних досліджень. Ключовим партнером стала громадська організація «Стоп корупції». Учасниками платформу стануть кримінальна поліція, представники соціальної, екологічної, освітньої сфери та охорони здоров'я», – розповіли у «Стоп корупції».
«Відкриття онлайн-платформи WikiInvestigation – знакова подія для України з перспективою впровадження в країнах Європейського Союзу. Треба зазначити, що вперше в світі розроблений ресурс для громадянських розслідувань і впроваджується він саме в Україні за допомогою «Стоп корупції».
«Перемогти корупцію можна завдяки створенню незалежного механізму, який працюватиме окремо та прозоро», – зазначив засновник Фонду інновацій та розвитку Георгій Вашадзе.
Георгій Вашадзе також виокремив важливу роль регіональних осередків «Стоп корупції» у функціонуванні платформи. Наразі це вже 5 регіонів зі всієї України, а саме Чернівці, Житомир, Дніпро, Харків та Одеса. Взагалі, за задумом ініціаторів, результатами діяльності платформи будуть розслідування, кримінальні провадження та майбутні зміни в законодавстві.
«Важливо зосередитись на ефективності та резонансі розслідувань, що будуть результатом діяльності платформи.
"Важливо показати, що реальна влада – це люди та громадськість», – прокоментував директор Проекту Роман Яковлєв.