14 березня 2016 року Апеляційний суд Києва залишив виправдальний вирок суду першої інстанції у справі Олексія Ясинського в силі і відмовив у задоволенні апеляційної скарги прокурора Демченко. Про це повідомляє команда "Стоп корупції", яка весь період судової тяганини підтримувала Ясинського.
"По суті це означає, що апеляційний суд ухвалив виправдальний вирок", - коментує ситуацію правозахисник проекту Ігор Бондарчук.
Нагадаємо, герой одного з розслідувань "СтопКору", волонтер і провідний інженер заводу "Антонов" майже півтора року доводив свою непричетність до злочину. У жовтні в Святошинському районному суді Києва він довів хибність звинувачень щодо своєї причетності до зберігання боєприпасів.
Суд першої інстанції ухвалив виправдальний вирок. Натомість Київська міська прокуратура подала апеляцію на виправдальний вирок і зажадала для Олексія замість чотирьох років за ґратами - п'ять.
Захисники Ясинокого на прохання прокурора в апеляційному суді повторно вивчали всі докази. Версія звинувачення будувалась лише на протоколі обшуку. Адвокати волонтера подали скаргу про визнання документу недійсним, зазначають правозахисники проекту.
Колегія суддів на чолі з суддею Ковальською ухвалили рішення на користь Олексія Ясинського, відмовивши у задоволенні апеляційної скарги прокурора.
"Я дуже радий і дякую суддям, які виконали свою роботу чесно і сумлінно. Я вже вважав, що судова система в Україні безнадійна, - зазначив Олексій Ясинський. - Натомість рішення Святошинського суду – першої інстанції , і те, що апеляційний суд його підтримав, переконали мене в тому, що в нашій країні можна добитися справедливості. Спасибі суду за справедливе рішення. Також дякую команді "Стоп корупції" за підтримку і за те, що вірили в мою чесність!"
За статистикою, шанси домогтися виправдального вироку в системі українського судочинства майже нульові. За офіційною статистикою 99,8% справ завершуються обвинувальними вироками.
Тобто лише двом звинуваченим з тисячі вдається довести невинуватість, підсумовують правозахисники "Стоп корупції".