ПоддержатьУкраїнська

Керівництво НАБУ планує прискорити екстрадицію одіозного судді Чауса

StopCor
StopCor

StopCor

Керівництво НАБУ планує прискорити екстрадицію одіозного судді Чауса

Керівництво Національного антикорупційного бюро України відвідає з візитом Молдову, після чого процес екстрадиції судді Миколи Чауса може прискоритися. 

Про це сьогодні під час брифінгу директор НАБУ Артем Ситник, передає Depo.ua.

За словами голови НАБУ, йому не зрозуміло, чому процес екстрадиції судді Чауса затягнувся, оскільки йдеться про невелику справу.

"Чомусь сама процедура дуже затягнулася. У нас нещодавно була зустріч і ми підписали меморандум про співпрацю з нашими молдовськими колегами з Антикорупційного центру. Найближчим часом плануємо візит-відповідь. Сподіваюся, цей візит прискорить процедуру цієї не дуже великої справи", – зазначив Ситник.

Нагадаємо, на початку серпня 2016 року НАБУ викрило суддю Миколу Чауса на одержанні неправомірної вигоди в розмірі $150 тис. У нього на ділянці знайшли закопану банку з грошима.

1 вересня Солом'янський районний суд Києва арештував квартиру та автомобіль Чауса, але відмовився арештувати його земельну ділянку та авто матері.

6 вересня Верховна Рада України надала дозвіл на затримання, а також на арешт і тримання під вартою судді Дніпровського районного суду Києва Миколу Чауса.

Того ж дня голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомив, що Чаус уже перебуває в окупованому Криму.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура зробить запит на розшук судді-втікача Дніпровського райсуду Миколи Чауса через Інтерпол.

1 березня стало відомо, що його затримали у Молдові. Правоохоронцям він здався сам.

2 березня суд у Кишиневі заарештував Чауса на 15 діб.

9 березня стало відомо, що захист одіозного судді звернувся до президента Молдови із заявою про надання йому політичного притулку.

15 березня суд Молдови подовжив арешт Чауса, а 21 березня молдовська сторона заявила про початок процесу його екстрадиції в Україну.

10 квітня глава Антикорупційної прокуратури Молдови Віорел Морарь заявляв, що Чаус перебуватиме під арештом до завершення екстрадиції в Україну.

Другие новости