ПоддержатьУкраїнська

Стало відомо, що могло спричинити пожежу у зоні відчуження

StopCor
StopCor

StopCor

Стало відомо, що могло спричинити пожежу у зоні відчуження

З’явилися нові деталі щодо пожежі у зоні відчуження. Пожежники зізнались, що площа, яку охопило полум’я, була більшою, ніж зазначалось раніше. Також стало відомо, що забруднений радіацією ліс Чорнобильської зони вирубують, а сліди замітають. Так, це могла бути причина загоряння небезпечної території.

Новину повідомляє ТСН.

Українські журналісти представили нові деталі щодо пожежі у зоні відчуження, яка спалахнула 5 червня та поширилась на площу близько 12 га. За словами місцевих жителів, горів Рудий ліс, який після аварії на ЧАЕС увібрав у себе найбільше радіації.

Крім того, один з пожежників зізнався, що вогонь поширився на територію близько 30 га, а не 10-12, як повідомляли в ДСНС. Ще один важливий момент, під час пожежі радіаційний рівень у чорнобильській зоні значно піднявся. Абсолютно весь одяг рятувальників довелось утилізувати.

До того ж, голова ДСНС Микола Чечоткін заявляв, що на місці пожежі були знайдені смолоскипи. Пізніше у поліції заявили, що то були не смолоскипи, а палки для змащування залізничних колій. Однак чи була пожежа спровокована навмисно, у відомстві не розповіли. Наразі офіційна версія – загоряння сухої трави. Не виключено, що причиною пожежі могла стати іскра від електромережі.

Тим часом з’явилось припущення, що хтось хотів замести сліди вирубки лісів. Як стало відомо зі слів жителів села Страхолісся,  чорнобильську зону "від краю до краю випилюють".

"Дуби, що, мабуть, їм по 500 років було, і їх пиляли. Я пиляв сам ліс. Там такий ліс був, що він зашкалював. Біля нього стояти не можна. Я сам рамщиком працював там на пилорамі. Пиляли й вивозили по всій Україні»,  – розповів місцевий житель дід Володимир.

Це означає, що заражені радіацією дерева давно можуть бути розповсюджені всією Україною. Зокрема, у вигляді столу чи дверей. За словами екологів, браконьєри приховують сліди злочинів різними способами. Або заливають пеньки спеціальною кислотою, яка роз’їдає залишки дерева аж до коренів, або просто підпалюють залишків дерев.  Нагадаємо, за даними ДСНС, пожежа у чорнобильській зоні була ліквідована 8 червня.

Другие новости