ПоддержатьУкраїнська

Коли правосуддя стає фарсом…

StopCor
StopCor

StopCor

Коли правосуддя стає фарсом…

29 травня 2017 року відбулося чергове судове засідання стосовно розгляду протоколу про корупцію мера м. Марганця Жадько О.А. На це судове засідання міський голова знову умисно не з'явилась.

З огляду на попередні клопотання адвокатів Жадько О.А., заперечення представників прокуратури та рішення суду щодо обов'язкової участі Жадько при розгляді справи – всі чекали, що буде винесена ухвала про доставляння до судового засідання Жадько в примусовому порядку. Але чомусь суддя Нанічкіна Н.М. вирішила почати розгляд справи за відсутності Жадько О.А.

 Олена Жадько, міський голова Марганця

Не в нашій компетенції надавати оцінку діям судді – ми впевнені, що це зробить Вища Рада Правосуддя за клопотанням прокуратури, але виникає багато запитань чому: суддя не виконує роз'яснення Судової палати з розгляду кримінальних справ Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 22.05.2017р. стосовно розгляду саме корупційних правопорушень.

Адже цим роз'ясненням вказано – Справи про адміністративні корупційні правопорушення розглядаються судом у загальному порядку у п'ятнадцятиденний строк із дня одержання протоколу та інших матеріалів справи. При розгляді справ про адміністративні корупційні правопорушення, передбачені статтями 172-2-172-9 КУпАП, присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності (ч. 2 ст. 258 КУпАП), та прокурора (ч. 2 ст. 250 КУпАП) є обов'язковою.

Складається враження, що умисно затягуються строки розгляду, щоб Жадько О.А. уникнула відповідальності за корупційне правопорушення.

В цьому випадку дії безкоштовних адвокатів Жадько цілком зрозумілі – вони захищають свого довірителя. Хочеться, щоб вони так захищали й інших громадян безкоштовно.

Але виникає багато запитань щодо законності дій адвокатів саме в даному випадку. Нагадаємо, що на першому засіданні адвокати Жадько клопотали про недопущення до розгляду справи представників преси та громадськості, мабуть, для того, щоб містяни й гадки не мали як насправді проходить суд.

На другому клопотали про розгляд справи надалі без присутності обвинуваченої, а на третьому взагалі почали нести нісенітниці – що Жадько боїться приходити на розгляд справи бо на суд чиниться тиск з боку журналістів та громадськості.

Напевно адвокати забули, як у 2016 р. привозили під суд так званих активістів з міста Дніпра на підтримку Жадько.

І взагалі, до адвокатів Жадько у Раді адвокатів Дніпропетровської області та органів ДФС Дніпропетровської області виникне багато запитань – адже на всіх судах послуги їй (напевно, як малозабезпеченій) вони надають безкоштовно і представляються, як члени адвокатського об'єднання. А насправді згідно з єдиним реєстром адвокатів України – займаються індивідуальною адвокатською діяльністю. Відповідні звернення з приводу цих фактів будуть скеровані до вищевказаних організацій.

Наступне судове засідання призначено на 07.06.2017р на 14-00.

Марганецький осередок ГО "Стоп корупції" та небайдужі громадяни будуть спостерігати за розвитком подій та висвітлювати їх в новинах.

Другие новости